Ломбард не винен "Як я квартирував у злодія…"


Жертвами крадіїв люди стають по-різному. Хтось, скажімо, необережно залишає свої речі доступними для ласих на чуже (серед таких можна назвати роззяв, які у міському транспорті не стежать за своїми сумками чи кишенями, а тому позбуваються гаманців). Ще хтось пускає до квартири малознайомих людей, а потім зі здивуванням виявляє зникнення ювелірки. А ще дехто навіть без власної вини стає жертвою вкрай нахабних професійних злодіїв, які вміють відмикати протикрадіжкові пристрої на автомобілях, зламувати секретні квартирні замки тощо. Але бувають і рідкісніші випадки, які не вписуються у звичні ряди. Про один із таких піде мова нижче.

Коли майбутній потерпілий (назвімо його Коля) приїхав до Вінниці на навчання і напитував собі житло, він навіть на гадці не мав, що може втрапити у халепу. Студентові підказали, де можна зняти квартиру, і він прийшов за вказаною адресою. Двері йому відчинив підстаркуватий чоловік, вислухав, назвав прийнятну ціну. Мовляв, він пенсіонер, живе на одну пенсію, тому мусить якось протриматись - не може брати мешканців задешево, але й захмарну ціну теж не пропонує. Врешті господар і квартиронаймач домовилися, скільки коштуватиме окрема кімната, і Коля пішов за речами.
Господар помешкання Демид Пригрібайло (анкетні дані змінено) підозр у юнака не викликав. Той навіть не припускав, що житиме разом із чоловіком не лише підстаркуватим, а ще й злодійкуватим. Сам Демид, звісна річ, теж не став розповідати хлопцеві про свої кримінальні нахили і про те, що уже встиг законфліктувати із законом і опинився під слідством (як читач уже, певно, здогадується, за крадіжку).
Кримінальне провадження неухильно рухалось до свого закінчення і до подальшої передачі справи у суд. І треба ж такому статися, що у Пригрібайла виникли фінансові труднощі! Як згодом розповідав на суді, чоловік "перебував у скрутному матеріальному становищі у зв'язку із хворобою матері", отже, "йому терміново були потрібні кошти".
Демид ні до чого ліпшого не додумався, як обікрасти студента. Поки Коля був на парах, Пригрібайло зайшов до його кімнати і без найменших мук сумління пригріб ноутбук марки "Asus" вартістю 4694 гривні. Того ж дня Демид здав портативний комп'ютер у ломбард, а гроші потратив на свої потреби.

Виявивши пропажу, Коля спершу намагався розшукати свій ноутбук. Утім, що там шукати? Він добре пам'ятав, що залишив апарат на столі! І тоді хлопець пішов у поліцію, яка розпочала нове кримінальне провадження.

Демидові Пригрібайлу не було як критися, адже при здачі речей у ломбард потрібно показувати документи особи, і він на слідстві і на суді чесно визнав: "Так, ноутбук узяв я!" Щоправда, Колі оті "щиросерді зізнання" були ні до чого, бо комп'ютер до нього так і не вернувся.
Поки йшло слідство за описаним випадком, міський суд устиг розглянути справу про попередню крадіжку, засудивши Пригрібайла до 850 гривень штрафу. А 5 січня оголосив вирок і у новому провадженні. Оскільки і сума завданих збитків на цей була більшою, і злочин скоєно повторно, і й штраф уже півроку винуватець не сплачує, то Феміда щедрою рукою відміряла йому чотири роки позбавлення волі. Правда, застосувала дворічний іспитовий термін. (До речі, згадані 850 гривень злочинцеві теж доведеться-таки віддати у державну казну.) Із Пригрібайла утримано ще й 351 гривню за проведення товарознавчої експертизи.
Що тепер робити Колі? Він може звернутись із позовом і стягнути із колишнього квартирного господаря вартість "Asus'a" у порядку цивільного судочинства. Звісно, це буде довго. Але, погодьтеся, справедливо.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

311

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

292

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

275

  ...