Пам’ятку історії національного значення «Садиба письменника і громадського діяча М.М. Коцюбинського» реставрують з максимальним збереженням автентичного вигляду оселі. Наразі у хаті перекрито дах, замінено вікна, побудовано фундамент для веранди. Прокладено електромережі для нової експозиції та освітлення. У коморі та сторожці замінено покриття даху.
У садибі М. Коцюбинського не проводилась реконструкція протягом півстоліття. Наразі тут проводяться масштабні роботи. Загалом проект поділений на три черги. Перша – це реставрація основних об’єктів: хати, комори, сторожки. Друга черга – це капітальний ремонт адміністративної будівлі і третя – благоустрій території.
Які роботи на даний момент вже виконали, розповіла директорка музею Лариса Кравченко. У хаті вже зробили підсилення фундаментів та стін, виконали гідроізоляцію підлоги. Щодо даху, то тут зроблена реставрація балок перекриття всередині будівлі, часткова заміна кроквяної системи із заміною піддашків та водовідведення. Замінено покриття даху, утеплено перекриття.
Замінено вікна на аналогічні – дерев’яні з фарбуванням та збереженням металевої фурнітури. Пофарбовано вапном фасади та внутрішні приміщення. Влаштовано новий фундамент для веранди. Зроблено нові електромережі для нової експозиції та освітлення. Триває виготовлення дерев’яної веранди, яку відновлюють за кресленнями.
У коморі та сторожці замінено покриття даху, підсилено балки перекриття, очищено стіни від старої штукатурки. У сторожці підсилили балки даху. Тривають підготовчі роботи до штукатурення стін.
Нагадаємо, що паралельно з ремонтом іде робота над наповненням експозиції, адже важливо, щоб музей був ще більш цікавим для сучасного відвідувача. Діючій експозиції понад 50 років, і вона вже застаріла, потускніла. Одним з пріоритетів майбутньої експозиції є інтерактив.
Переважна більшість відвідувачів – це учні та студенти, адже сьогодні творчість Коцюбинського вивчається в школі. Тому важливо, щоб експозиція була максимально інтеративною, «живою», щоб відвідувачі могли не лише дивитись, а й сприймати інформацію на слух, доторкнутись до чогось, виконати інтерактивні завдання, конкурси тощо.
Довідка
Садибу письменника і громадського діяча М.М. Коцюбинського щороку відвідує понад 25 тисяч людей з усієї країни та Європи. Це один з найстаріших літературно-меморіальних музеїв у нашій країні. І має велике значення у формуванні загального образу міста – як культурного та туристичного центру. Тому важливо зберегти культурно-історичну спадщину міста.
Садиба Коцюбинського є пам’яткою історії національного значення і своєрідною візитівкою Вінниці. Відкритий 1927 року. Тут 1864 року видатний письменник народився та прожив з перервами більшу половину свого життя – 33 роки.
Нагадаємо, У хаті М. Коцюбинського вже перекрили дах та замінили вікна
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook