70 млн грн на пріоритет «безпека та оборона», підтримка ветеранів, родин Захисників та Захисниць, нові механізми для стійкості критичної інфраструктури та розвитку економічного потенціалу громади – ці та інші важливі рішення затвердили депутати під час засідання 48-ї сесії Вінницької міської ради вчора, 23 серпня.
Традиційно сесія почалась з хвилини мовчання – всі присутні вшанували пам’ять загиблих внаслідок війни. Перш ніж схилити голови, Вінницький міський голова Сергій Моргунов нагадав всім присутнім про важливий для України день – День Державного Прапора України:
«Вітаю усіх з Днем Державного прапора України. З історичної точки зору, ми дуже довго йшли до того, щоб мати власний національний прапор: попередні покоління виборювали це в боях, зокрема і з рашистами в різні століття — під час Козацької доби і у Визвольних змаганнях початку 20 століття і, на жаль, сьогодні. Прапор для нас в першу чергу – це символ нашої національної ідентичності, нашої державності, всього українського народу. Сьогодні це символ мужності, героїзму, професіоналізму наших військових», – сказав Сергій Моргунов.
Майже 70 млн грн на пріоритет «Безпека та оборона»
На засіданні сесії депутати Вінницької міської ради розглянули та затвердили чергові зміни до бюджету громади на 2024 рік. Мова йде, зокрема, про додаткові видатки за основним пріоритетом «Безпека та оборона» у сумі 69,9 млн грн. Приділено увагу і реалізації завдань за ключовими напрямами «Стійкість» та «Турбота».
«По основній цифрі – це підтримка наших Збройних Сил. Зокрема, 25 млн грн спрямовуємо нашій 59-й бригаді, передбачаємо й субвенцію в розмірі 10 млн грн для 3-ї штурмової бригади. Для «Червоної калини» – 5,5 млн грн на придбання специфічного обладнання, а також на закупівлю РЕБів та дронів для частини Нацгвардії 3008 – 1,5 млн. Ще 8 млн грн направляємо 120-й бригаді територіальної оборони, яка боронить країну на донецькому напрямку. Ми й далі працюємо на підтримку наших Сил Оборони України», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Додаткові кошти для підтримки сімей полеглих, безвісти зниклих Захисників і Захисниць, в яких діти йдуть до 1-го класу
Відповідно до рішення, ті родини, в яких діти йдуть до 1-го класу, мають можливість отримати 5 тисяч матеріальної допомоги на кожну таку дитину. Відповідні заяви можна подати до 30 вересня. На отримання коштів також мають право члени Вінницької громади або внутрішньо переміщені особи, в яких один із членів сім’ї загинув на війні.
Малозахищеним вінничанам компенсують 50 % вартості за придбання та встановлення безперебійного джерела живлення
Йдеться про компенсацію частини вартості за придбання та встановлення інвертора напруги та акумулятора. Вразливим категоріям вінничан компенсуватимуть 50 %, проте не більше як 40 тисяч гривень. Рішення відповідає пріоритету «Турбота» Вінницької міської ради.
«Рішення, яке стосується пріоритету “Турбота” про компенсацію до 40 тисяч гривень для малозабезпечених категорій громадян на придбання інверторів напруги та акумуляторів, які вони встановлюють у своїх домівках, через блекаути, які відбуваються зараз і ймовірно відбуватимуться у майбутньому», – зауважив міський голова Сергій Моргунов.
До 35 тисяч грн компенсації на переобладнання автівки на ручне керування для ветеранів
«Передбачаємо відшкодування до 35 тисяч гривень на переобладнання автівок на ручне керування для людей з інвалідністю внаслідок війни. На жаль, через війну в нас є багато людей, які втратили кінцівки і яким ми допомагаємо. Це відповідає пріоритету “Турбота”», – прокоментував міський голова Сергій Моргунов.
Енергоефективність, безбар’єрність та підтримка ОСББ
На сесії затвердили Програму розвитку та утримання житлового господарства Вінницької МТГ на 2025-2030 роки. Основною метою цього документу є формування збалансованого житлового фонду: термомодернізація житлового фонду, впровадження автоматизованої системи керування житловими будинками, а також створення безбар’єрного середовища житлових будинків і прибудинкових територій.
За словами заступника директора департаменту житлового господарства ВМР Сергія Гречанюка, в Програмі передбачена можливість проведення першого безкоштовного ремонту для будинків з ОСББ, а ще – озеленення та ремонт прибудинкових територій, а також ремонт ліфтів, запровадження енергоефективних технологій тощо.
Окремим та новим пунктом програми є можливість мешканців будинків на умовах співфінансування долучатися до капітального ремонту систем електропостачання із влаштуванням сонячних електростанцій на багатоквартирних житлових будинках. Фінансування з бюджету Вінницької міської територіальної громади здійснюється в розмірі до 40% від загальної вартості ремонту об’єкта. Але вироблена електроенергія має йти на загальнобудинкові потреби: роботу ліфтів, насосного обладнання тощо.
Зміни до програми розвитку ОСББ
Під час чергової сесії міськради внесли зміни до Програми розвитку та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької МТГ на 2024-2028 роки.
Відтепер з’явилась можливість надання об’єднанням кредитів (позик) на пільгових умовах в межах державної програми «ГрінДІМ». Відповідно до неї мешканці можуть подбати про роботу ліфтів та насосного обладнання в умовах відсутності централізованого електропостачання.
В межах програми «ГрінДІМ» ОСББ можуть розраховувати на компенсацію до 70% вартості сонячних панелей чи теплових насосів, при умові, що отримана енергія буде направлення на покриття загальнобудинкових потреб: роботи ліфтів, підкачку води, освітлення сходових клітин тощо. При цьому, розмір гранту не може бути більше одного мільйона- у випадку становлення системи сонячного електропостачання та двох мільйонів гривень – на встановлення теплових насосів.
Звіт про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку громади за перше півріччя 2024 року
Безумовним пріоритетом для Вінниці залишається фінансова та матеріальна підтримка Збройних Сил України, а також відновлення економічної стійкості попри виклики, з якими зіштовхнулася ВМТГ через повномасштабну війну.
Презентація основних показників бюджету ВМТГ за перше півріччя
Директорка департаменту фінансів ВМР Антоніна Лесь зазначила, що наразі присутня стабільність за усіма напрямами надходжень, а кредиторської заборгованості по захищених статтях видатків не допущено. За перше півріччя вдалося закумулювати 3,4 млрд грн. Видатки склали 3,3 млрд грн. Вінницька громада продовжує підтримувати військових. На потреби ЗСУ було спрямовано майже 360 млн грн.
Затвердження проєкту Програми розвитку та підтримки інженерної інфраструктури Вінницької міської територіальної громади на 2025-2030 роки
Документ передбачає реалізацію заходів щодо створення на території Вінницької МТГ ефективної та стійкої інженерної інфраструктури, забезпечення її безпеки та захисту, розвитку систем водо-, тепло-, газо-, електропостачання, водовідведення та зовнішнього освітлення для надійного та безперебійного надання послуг жителям громади.
Серед основних пунктів документа – питання, пов’язані з модернізацією мереж, котелень та з впровадженням енергоощадних технологій і альтернативної генерації у сфері теплоенергетики.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook