У пріоритеті безпекова допомога, за яку Україні не треба повертати кошти — Білий дім

У США нині в пріоритеті безпекова допомога для України, за яку пізніше не потрібно буде повертати кошти. Про це повідомив посадовець Білого дому у відповідь на запит “Голосу Америки”.

Програма ленд-лізу передбачає повернення коштів за отриману техніку, тоді як інші програми, за якими США постачають допомогу Україні, не передбачають повернення коштів, пояснили у Білому домі. Зокрема, йдеться про програму USAI — Ініціатива сприяння безпеці в Україні — та програму президентських повноважень. Саме за цими програмами відбуваються останні поставки американського озброєння в Україну.

Адміністрація Байдена використовує для них виділені Конгресом кошти. Йдеться про пакет на суму в 40 мільярдів доларів. Понад половина коштів із цього пакету закладені на військову допомогу та супутні витрати. Ці кошти потрібно витратити до завершення фіскального року в США до кінця вересня, пише “Голос Америки”.

Водночас адміністрація Байдена все ще розглядає повноваження, які надає програма ленд-лізу. Про це “Голосу Америки” розповів координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

9 травня президент США Джо Байден підписав ленд-ліз для України. Цей законодавчий акт має спростити надання великих обсягів зброї Україні.

Що таке ленд-ліз

“Акт про ленд-ліз для захисту української демократії від 2022 року” (Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022) посилається на інший закон про ленд-ліз від 1941 року. Його під час Другої світової запропонував тодішній президент США Франклін Д. Рузвельт. Така зміна до законодавства дозволила адміністрації президента здавати в оренду або позичати військове обладнання будь-якому іноземному уряду за умови, що його безпека є “життєво важливою для оборони Сполучених Штатів”. І робити це без зайвої бюрократії, голосувань по кожному пакету допомоги в Конгресі й Сенаті.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook