Зростання цін в Україні б’є рекорди: які продукти здорожчали найбільше

Ціни на продукти харчування в Україні у листопаді зросли на 4% за місяць і на 14,4% за рік, найбільше подорожчали яйця (+54,6%) та овочі (+13,7%). Водночас фрукти й цукор трохи подешевшали – на 1,5% та 1,3% відповідно.

Про це повідомляє Держстат. Листопад 2024 року продовжив тенденцію до зростання споживчих цін в Україні. Особливо помітно це на ринку продуктів харчування, які є основною статтею витрат українських родин.

Як змінились ціни в Україні

Що подорожчало найбільше

У порівнянні з жовтнем 2024 року ціни на продукти харчування зросли в середньому на 4%, а за рік – на 14,4%. Абсолютним рекордсменом у подорожчанні стали яйця. Їхня ціна зросла на 54,6% за місяць і на 30,6% за рік. Це пов’язано із сезонними факторами, зниженням виробництва та зростанням вартості кормів.

Як змінилась вартість продуктів

Молоко, сир і м’який сир подорожчали на 5,6% за місяць, а за рік – на 16,6% і 14,6% відповідно. Таке зростання пояснюється високими витратами на виробництво та транспортування.

Ціни на овочі збільшилися на 13,7% за місяць і аж на 62,9% за рік. Найбільше подорожчали сезонні овочі, що зумовлено обмеженою пропозицією на ринку та логістичними проблемами.

Масло стало дорожчим на 5,2% за місяць і на 30,7% за рік, а соняшникова олія подорожчала на 5% за місяць та на 12,5% за рік. Це пов’язано зі збільшенням собівартості виробництва та попиту на експорт.

Хліб подорожчав на 2,2% за місяць і на 15,8% за рік, макаронні вироби — на 1,7% за місяць і на 8,6% за рік. Підвищення цін на зерно та енергоносії прямо вплинуло на вартість цих продуктів.

Що подешевшало

Не всі продукти зазнали зростання цін. Деякі товари навіть подешевшали:

  • фрукти: їхня ціна знизилася на 1,5% за місяць, хоча за рік вони подорожчали на 24,7%;
  • цукор: подешевшав на 1,3% за місяць і на 3,6% за рік, що може бути пов’язано із збільшенням врожаю цукрового буряка.

За даними статистики, інфляція в листопаді 2024 року склала 1,9% за місяць і 11,2% за рік. Продукти харчування залишаються категорією, яка найбільше впливає на зростання споживчих цін. Подорожчання пов’язане з економічними та сезонними чинниками, а також зростанням витрат на виробництво.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook