У Вінниці продовжується судовий процес щодо блогера Шавлюка

У Вінницькому міському суді продовжується розгляд резонансної справи блогера Олександра Шавлюка, якого обвинувачують у шахрайстві та перешкоджанні діяльності Збройних сил України. 22 квітня відбулося друге засідання по суті справи.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного з зали суду, адвокатка підозрюваного на засідання не з’явилася. Проте сам Шавлюк заявив, що готовий захищати себе самостійно, оскільки є адвокатом та має ступінь магістра права. Суддя Євген Бернада не заперечив.

У своїй вступній промові прокурор Олександр Коцага окреслив зміст обвинувачень. Згідно з матеріалами справи, Шавлюк через власні YouTube та Telegram-канали, де має загалом десятки тисяч підписників, дискредитував територіальні центри комплектування (ТЦК) і закликав не виконувати їхні вимоги, називаючи ТЦК «незаконним формуванням». На думку сторони обвинувачення, подібні заяви могли вплинути на громадську думку.

“Поліцейських називав “поліцаями”, а це слово має негативне забарвлення. Наполегливо намагався переконати аудиторію, що ТЦК не існує, що це “збройне угрупування”… Демонстрував до правоохоронних органів негативне ставлення, використовуючи, зокрема, кримінальний жаргон. Робив це у своїх відеозверненнях, монологах”, — сказав Олександр Коцага.

Він також публічно заявляв, що є «жертвою ТЦК», і поширював думку, що вручення повістки було спробою «вбити та дати Героя посмертно».

Окремо в справі розглядається епізод, пов’язаний зі збором коштів. За словами обвинувачення, Шавлюк оприлюднив реквізити банківського рахунку, заявивши, що гроші підуть на потреби армії. Четверо осіб переказали на зазначений рахунок загалом понад 18 тисяч гривень, зокрема на амуніцію, ліки та допомогу. Однак звіт про використання коштів оприлюднений не був, що стало підставою для висунення звинувачення у шахрайстві.

У відповідь на обвинувачення Шавлюк заявив, що боровся не проти ЗСУ, а проти, за його словами, «незаконних дій окремих працівників ТЦК».

Він наголосив, що його дії були спрямовані на захист громадянських прав, а звинувачення прокурора, за його словами, не містять конкретики. Йому інкримінують “слова-образи”, якими він “закликав до законних дій”.

«Я не перешкоджав законній діяльності. Працівники ТЦК мають право вручати повістки, а якщо людина відмовляється, то складати акт, а не “бусифікувати”», — сказав підозрюваний у суді.

Також Шавлюк підкреслив, що передав усі свої телефони під час обшуку добровільно, що, на його думку, є свідченням співпраці зі слідством. Водночас він звинуватив сторону обвинувачення у затягуванні процесу.

“Уявімо, що все, що написав прокурор, правда. Два роки я говорив лояльно. То, якби ТЦК не били людей, не кидали в буси, то не помирали б усі, як один, від епілепсії. Працівниці ТЦК за насильницький злочин дали піти під заставу, а мене за слова тримають пів року”, — сказав Шавлюк.

Наступне судове засідання призначене на 8 травня. Прокурор має надати суду письмові докази, зокрема свідчення очевидців.

Довідково:

Блогера Олександра Шавлюка затримала Служба безпеки України 31 жовтня 2024 року. Йому інкримінують шахрайство та перешкоджання діяльності Збройних сил України. Якщо провину буде доведено, йому загрожує до восьми років позбавлення волі.

Читайте також: У Вінниці продовжується судовий процес щодо блогера Шавлюка

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook