Температура Землі ненадовго підвищилася за критичну позначку, за якої можуть настати катастрофічні та незворотні наслідки для планети та її екосистем. Вона становила на 2,06°C вище рівня 1850-1900 років — так званого доіндустріального періоду.
Про це повідомляє CNN із посиланням на допис в Х Саманти Берджесс — заступниці директора Служби зі зміни клімату Copernicus у Європі.
Така температура тривала певний час. Це ще не означає, що світ перебуває в постійному стані потепління на більше як 2 градуси. Проте це вже ознака того, що на планеті стає дедалі тепліше і процеси на Землі рухаються до того, що наслідки кліматичної кризи буде важко, а в деяких випадках і неможливо усунути, пише CNN.
У своїй публікації Берджесс зазначила, що 17 листопада глобальна температура була в середньому на 1,17 градуса вище від рівня 1991-2020 років, таким чином цей день став найтеплішим за всю історію спостережень.
Але, якщо порівнювати з доіндустріальними часами — до того, як люди почали спалювати викопне паливо у великих масштабах і змінювати природний клімат Землі, — температура була на 2,06 градуса вищою.
Таку температуру зафіксували за два тижні до Конференції ООН зі зміни клімату 2023 року (COP28), яка відбудеться в Дубаї з 30 листопада по 12 грудня 2023 року.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook