реклама
Вибір автоцивілки — щорічний процес для всіх автовласників, оскільки знайти ідеальний варіант буває непросто. Особливо це актуально для мешканців Вінниці, адже вибір страхових компаній і пропозицій тут досить великий.
У чому полягає важливість поліса?
Оформлення ОСЦПВ є обов’язковою умовою для всіх автовласників в Україні. Поліс покриває витрати на відшкодування збитків потерпілих у ДТП, винуватцем якого є власник страховки. Це знімає фінансове навантаження з водія, оскільки без автоцивілки у Вінниці йому довелося б оплачувати збитки з власної кишені. З іншої сторони, автоцивілка гарантує, що потерпілі отримають належну компенсацію за матеріальні збитки та травми після аварії.
В Україні відсутність поліса є порушенням закону, за яке передбачено штраф. Це ще один аргумент завжди мати чинну страховку.
Рекомендації щодо вибору автоцивілки
Вибір надійної автоцивілки потребує ретельного аналізу умов страхування й уваги до деталей. Скориставшись порадами, ви зможете підібрати програму, що відповідає вашим потребам і забезпечує захист на дорозі.
Користуйтесь страховими сервісами
Онлайн-сервіси для вибору ОСЦПВ дозволяють розрахувати індивідуальну вартість по своїх параметрах, швидко порівняти ціни, опції та навіть купити поліс автоцивілки за кілька хвилин. Таким чином, клієнт купує оптимальний варіант, виходячи з потреб та бюджету.
Досліджуйте рейтинг страхових компаній
Від того, наскільки професійно працює ваш страховий партнер, залежить швидкість компенсації та вирішення питання по ДТП. Наприклад, на hotline.finance можна не тільки дізнатись загальні показники страховиків, але й ознайомитись з реальними відгуками користувачів.
Звертайте увагу на франшизу
Франшиза — це сума, яку страхова компанія не покриє у разі страхової події. Страхувальнику доведеться самостійно сплатити її потерпілим. Наявність франшизи здешевлює вартість поліса, але покладає певні фінансові зобов’язання на автомобіліста.
Покупка автоцивілки з франшизою буде виправданою, якщо ви готові покривати збитки за дрібними ДТП без участі страховика. Або у разі, якщо ви мешкаєте в населеному пункті з невеликим трафіком.
Вибирайте страхову компанію з можливістю прямого врегулювання
Пряме врегулювання — це можливість отримати компенсацію від своєї страхової компанії, навіть якщо ви не є винуватцем ДТП. Це спрощує процес і зменшує бюрократичні моменти, адже людині не потрібно взаємодіяти з компанією винуватця аварії.
Розширюйте покриття
Базова автоцивілка покриває лише мінімальний набір витрат у разі ДТП та має певні ліміти компенсації (160 000 грн по майну та 320 000 грн по життю та здоров’ю). Оформивши добровільний поліс ДЦВ, ви розширите суми до 1 млн грн, враховуючи програму. Розгляньте можливість збільшити межі виплат, оцінивши ризики.
Дізнайтеся про процес виплат
Важливо знати, як саме страхова компанія здійснює комунікацію: чи треба особиста присутність при подачі документів, чи можна зробити це онлайн.
Окрема особливість — швидкість здійснення компенсації. По закону термін виплат не може перевищувати 90 днів з дати подачі заявки. Але клієнтоорієнтовані партнери вкладаються у 20-30 днів.
Перевіряйте, чи є додаткові послуги
Технічна допомога на дорозі, підвіз пального, евакуація авто з місця ДТП — додаткові опції, які полегшать життя водіїв під час форс-мажорів. Вони можуть надаватись страховиками безкоштовно до ОСЦПВ у вигляді картки асистансу.
Вибирайте компанію з локальною підтримкою у Вінниці
Наявність офісу страхової компанії поблизу спрощує взаємодію. Навіть якщо страховик приймає документи онлайн, зазвичай, вам все одно треба буде хоча б раз звернутись у відділення.
Також читайте: Зміни в автострахуванні з 2025 року в Україні
Пам’ятайте про легітимність страхової компанії
Перевіряйте, чи має вибрана страхова компанія ліцензію на продаж автоцивілки. Не купуйте поліс в компанії, яка зарекомендувала себе нестабільною на ринку.
Купуйте онлайн автоцивілку
Електронне страхування дозволяє економити на автоцивілці мінімум 10%, оскільки ви не платите страховому агенту, який заповнює та друкує бланк. При цьому, онлайн-поліс має таку ж юридичну силу, як і паперовий бланк.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook