У Румунії створюють найбільший національний парк Європи для захисту 100 тисяч гектарів дикої природи, а також для розвитку туризму на підтримку місцевих громад.
Про це пише The Guardian.
Регіон Трансильванії вважають одним з найдикіших місць Європи. Бурі ведмеді, вовки та рисі бродять по лісистих схилах пагорбів. Також там нещодавно з’явилися зубри, після 200-річної відсутності. Дикий заповідник площею 101 000 гектарів планують створити посеред цього місця. Він має стати на кшталт “європейського парку Єллоустоун”.
“Ідея полягає в тому, щоб створити парк, який не лише захищатиме ліси та дику природу, а й підтримуватиме місцеві громади в екотуризмі та бізнесі, що сприятиме розвитку природи”, — розповідає провідник парку Резван Думітріч.
З моменту заснування FCC біологи-засновники Крістоф і Барбара Промбергер, команда філантропів і захисників природи збирали кошти для купівлі лісів, щоб припинити вирубку, а також купували території для відновлення лісів.
Наразі викупили 26 900 гектарів лісу та пасовищ і висадили понад 4 мільйони саджанців. Рейнджери FCC патрулюють 75 000 гектарів, і це також призвело до припинення вирубки в сусідніх лісах. Ще одним інноваційним кроком стала асоціація FCC, яка купила права полювання на додаткові 78 000 гектарів, щоб захистити дику природу від мисливців за трофеями.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook