У Вінницькому національному технічному університеті 25 слухачів отримали дипломи та сертифікати про закінчення безкоштовного курсу «Підприємництво та інформаційні технології» проєкту «Україна – Норвегія» — професійна перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців звільнених у запас та членів їхніх сімей.
«Реалізація цього проекту, що фінансується Королівством Норвегія, вже багато років поспіль за різними спеціальностями проходить у ВНТУ за сприяння Міжнародного фонду соціальної адаптації, Університету Nord (Королівство Норвегія) та Центру соціальної адаптації та розвитку «Європейська ініціатива», – інформує пресслужба вишу.
Керівник проєкту у ВНТУ та директор Міжнародного центру «Україна ‒ Норвегія», кандидат економічних наук, доцент Юрій Бурєнніков зазначає:
«Разом з колегами, організували і провели під час «жорсткого» карантину, здавалося б, неможливу діяльність — навчання дорослих в оnline форматі. Все планувалося не так, але COVID-19 вніс свої корективи. І ми впоралися! Хочу висловити подяку Міжнародному фонду соціальної адаптації в особі Володимира Рубцова, Ольги Філіної й Тетяни Львової за можливість здійснити такий цікавий проект, як «Норвегія-Україна» і колегам з університету Nord, нашим надійним норвезьким партнерам!»
Із завершенням навчання учасників проекту привітав ректор ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.
Кандидат технічних наук, доцент ВНТУ Олена Коваленко:
«Кожен змішаний проєкт сьогодні — подія. А в проєкті «Україна-Норвегія» замішано багато перлин в морі знань та навичок — і дві країни, і військові з цивільними, і підприємництво з моїми улюбленими інформаційними технологіями, підсилене англійською мовою та ораторським мистецтвом. Пишаюсь тим, що саме в нашому університеті разом з міжнародним центром соціальної адаптації проходить такий проєкт. Змішане навчання не було збалансованим — більшість зустрічей онлайн і тільки декілька тренінгів офлайн з дотриманням дистанції. Але саме головне — що не було дистанцій в спілкуванні, в генерації нових ідей; формуванні планів, які обов’язково реалізуються. У поєднанні різних форматів, технічного прогресу та емоційного інтелекту – наша сила!»
Нинішній навчальний курс був не схожий на попередні, як ніколи не буде схожим цей дивний новий час на старі безпечні (ніби) часи — резюмує кандидат педагогічних наук, доцент ВНТУ Оксана Залюбівська:
«Для мене, як і для більшості моїх колег, це був вимушений експромт-експеримент змішаного навчання. Більше 10-ти годин онлайн-занять мого курсу «Публічний виступ: формула успіху». Де я ідентифікувала своїх учасників за аватарками і голосами. Де навіть самій себе доводилося ідентифікувати. Де я лише здогадувалася про зворотну реакцію. Де доводилося організовувати її навмисне — аплодисментами в ефірі. І по енергії тих аплодисментів здогадуватися: «зайшло» чи не «зайшло». А потім з нетерпінням і радістю зустрічаєш учасників і колег-викладачів в реальному вимірі реальної аудиторії — і раптом охоплює якесь дивне (бо вже забуте) відчуття! Усвідомлення цінності живого безпосереднього спілкування. Його не викупить посередництво жодних, нехай навіть найвищих технологій!
Дуже шкода, що так мало часу вдалося вирвати в карантину для занять в аудиторії, бо ж група зібралася прекрасна! Натхненні, розумні, активні! Дякую за вашу увагу, активність, схвальне ставлення! Удачі вам у ваших бізнес-проєктах!»
Після завершення навчання уже 12 слухачів курсів написало власні бізнес-проєкти. Ще 3-4 роботи – на завершальній стадії. Як зауважив Юрій Бурєнніков, викладачі займаються адаптацією цих проєктів, аби зрозуміти, наскільки вони конкурентоспроможні. Наступний етап – подання робіт на конкурси, які проводять міська і обласна влада для отримання фінансування.
Усі випускники упродовж року отримують соціальний супровід. У Вінниці слухачами, зокрема, опікується партнер проєкту ГО «Центр соціальної адаптації та розвитку «Європейська ініціатива».
Нагадаємо, у Вінниці художнє училище підписало договір про співпрацю з ВНТУ.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook