Владислав Скальський відповів на питання вінничан про нові обмежувальні карантинні заходи

Голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський під час брифінгу 5 квітня пояснив нові норми обмежувальних заходів, які почнуть діяти вже з понеділка, 6 квітня. Він отримав багато питань від громадян, які бентежаться через зміни у постанові Кабінету Міністрів України № 211.

— Першоджерело роз’яснень можна знайти на сайті Кабінету Міністрів України, але я хотів би озвучити найважливіші моменти. Ми всі зобов’язані дотримуватися рекомендацій і залишатися здоровими, я бажаю всім свідомості, організованості та усвідомлення необхідності всіх тих обмежувальних заходів, які зараз відбуваються. Найближими тижнями ми очікуємо на піковий період захворювання на коронавірус. Бажаю всім нам пройти через цей період без захворювань, – зазначив він.

“Чому запровадили правило носити документи, які посвідчують особу?”

— Правило носити документи, які посвідчують особу запровадили для того, щоб мати змогу перевірити, чи не мусить людина бути на самоізоляції чи на обсервації, а також органи правопорядку зможуть скласти адмінпротоколи на порушників карантину, – сказав він.

“Чи можна ходити по вулиці без маски?”

— В постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях люди мають бути в масці або респіраторі. Тому наполнгливо рекомендуємо дотримуватися цього правила, оскільки в будь-який момент можна опинитися на території, яка підпадає під визначення “громадське місце”.

“Навіщо запровадили обов’язковий масковий режим?”

— Враховуючи темпи розповсюдження коронавірусної звороби, всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, але можете наражати на небезпеку інших людей. Маска запобігає потенційному інфікуванню оточуючих.

“Яка відповідальність за порушення карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?”

— Можуть. За порушення карантину штраф від 17 до 34 тисяч, якщо порушник – фізична особа.

“Чи закривають церкви на період карантину?”

— Уряд не закриває церкви, проте масові релігійні заходи заборонені.

“Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парк?”
— Контроль за дотриманням карантину та охорону порядку в публічних місцях буде здійснювати Міністерство внутрішніх справ України – Нацполіція та Нацгвардія.

“Чи можна ходити по вулиці втрьох?”

— Можна пересуватися лише вдвох, виняток – супровід дітей, незалежно від їх кількості.

“В якому випадку людям, старшим 65 років тепер можна виходити на вулицю?”
— Необхідно розуміти, що літні люди у групі підвищеного ризику. Відтак вони потребують самоізоляції та утримуватися від контаків зі сторонніми особами, крім тих, з якими спільно проживають.

“Якщо літні люди не мають близьких людей, які про них попіклуються?”

— Людям, що знаходяться на самоізоляції, окрім хворих на COVID-19 та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розташовані на відстані, що не перевищує 2 км від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися обов’язкового маскового режиму. Окрім того, уряд доручив облдержадміністраціям вжити додаткові заходи щодо виявлення та обслуговування одиноких осіб. Серед них літні люди, особи з інвалідністю, особи на самоізоляції. Наші соціальні служби маютьзабезпечувати їм супровід, кожного дня ми додаємо до переліку нових осіб, які потребують уваги. Наразі їх нараховано 18 тисяч.

“Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям, молодшим 14 років самим виходити на вулицю?”

— Дітям до 14 років рекомендовано виходити на вулицю лише у супроводі батьків чи опікунів.

“Чи можна ходити в парк чи сквер?”
— Відтепер не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон заборонене. Це дозволено лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину або через службову необхідність.

“Як тепер вигулювати тварин?”
— Як і раніше, ви можете вигулювати домашніх тварин, але не більше ніж вдвох. Вигул тварин в парках та скверах дозволений лише однією людиною.

“Коли діти знову підуть у школу?”

— Заходи карантину діють до 24 квітня, тому всі освітні заклади переведені на онлайн-режим.

“Чи правда, що магазини,банки та аптеки повинні забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?”

— Ні, неправда. Установи та магазини, яким дозволено працювати у період карантину, мають контролювати, щоб усі відвідувачі перебували в масках. Обов’язок забезпечити себе масками покладається на відвідувачів. Але не виключаю, що якась мережа матиме змогу видавати маски своїм клієнтам.

Нагадаємо, на Вінниччині стартує проєкт “Всеукраїнська школа онлайн”.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook