Вінниччина займає друге місце в Україні за показником охоплення дітей сімейними формами виховання

Відсоток влаштованих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання складає 97,8% . Про це повідомила начальник служби у справах дітей Вінницької облдержадміністрації Тетяна Дорош.

За її словами, потреба влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання, станом на 1 листопада становить 134 дитини, з них близько 60 дітей мають важку інвалідність. В області 132 прийомних сім’ї і 58 дитячих будинків сімейного типу.  Протягом року створено п’ять прийомних сімей і три дитячих будинки сімейного типу.

«Це досить мало, тому нам треба активізувати роботу з пошуку кандидатів в прийомні батьки і батьки-вихователі. Наступне, на чому хочу наголосити – це жорсткий контроль за функціонуванням дитячих будинків сімейного типу. Ще одне важливе питання – це робота з дітьми, які перебувають в складних дитячих обставинах, тобто ті, які не отримують належного батьківського догляду і знаходяться в зоні ризику. В області 776 дітей перебувають на обліку служб у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах», – наголосила вона.

Тетяна Дорош також повідомила, що в області соціально-психологічну реабілітацію дітей здійснюють Вінницький та Жмеринський  обласні центри соціально-психологічної реабілітації. Протягом  року 108 дітей, що залишились без батьківської опіки, пройшли реабілітацію, соціальну адаптацію, отримали правові знання та фізичне загартування, 96,4 % дітей влаштовані до сімейних форм виховання.

У Вінницькому центрі соціально-психологічної реабілітації дітей з 1 вересня 2020 року функціонує денне відділення для дітей з поведінковими девіаціями, працює відділення в денному режимі для близьких районів, а для дальніх – є мобільна група, яка здійснює виїзди по області.

Нагадаємо, вінничан запрошують долучитися до конкурсу зимових фото.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook