Голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський розповів під час брифінгу 18 березня про запобіжні заходи щодо розповсюдження коронавірусу. Зокрема, він зазначив, що
станом на 18 березня у Вінницькій області зняли попередні чотири підозри на коронавірус – лабораторний центр не підтвердив жодний випадок на COVD-19.
— Але ми маємо ще дві нових підозри протягом останньої доби – одна людина прибула з епідемічної териорії, а інша контактувала з людиною, у якої підтвердили захворювання у лабораторії. Пацієнти зараз перебувають на стаціонарному лікуванні у боксованих палатах під постійним медичним наглядом, їх стан стабільний. Всі контактні особи визначені, зараз вони ізольовані і знаходяться під медико-санітарним контролем, – зазначив Владислав Скальський. – В Україні вже зафіксували і лабораторно підтвердили 14 випадків захворювання на коронавірус: десятеро людей з Чернівецької області, одна людина з Житомирської області і троє з Києва.
Як зауважив Владислав Скальський, у лікарнях Вінницької області є 290 інфекційних ліжок, з них 89 – боксовані, а 51 – полубокс.
— На сьогодні у інфекційних відділеннях перебуває 56 осіб з вірусно-бактеріальною пневмонією і 179 з ГРВІ. Інфекційні відділення лікарень забезпечені усім необхідним і постійно поповнюють запаси лікарських препаратів, дезінфекційних засобів та засоби індивідуального захисту, окрім того поповнюються й інші матеріальні ресурси. Апарат штучної вентиляції легенів – це базовий інструмент для забезпечення крові киснем. Ми маємо 182 робочих ШВЛ, які готові до використання. Але ШВЛ – це не все, що нам потрібно. Нам необхідні монітори пацієнтів, кисневі концентратори, пульсоксиметри. Ще хочу наголосити, що використовувати маски треба лише у випадку ознак ГРВІ, або якщо ви медик, який працює з хворими пацієнтами. Маски у здорової людини створюють хибне відчуття безпеки. Дотримуйтеся заходів безпеки: ретельно мийте руки, використовуйте антисептики, уникайте контакту з хворими людьми, зберігайте дистанцію під час спілкування, не перебувайте у місцях великого скупчення людей і утримуйтеся від поїздок. Успішний досвід інших країн показав. що самоізоляція – наефективніший спосіб попередження хвороби.
Владислав Скальський повідомив, що жителі Вінниччини непокояться через те, що медики “швидкої” не мають повного захисного спорядження.
-Хочу наголосити, що основна кількість викликів екстреної медичної допомоги не пов’язана з випадками ознак ГРВІ або підозрами на коронавірус. Важливо розуміти, що ми поділяємо бригади, які їздять на одні та інші випадки. Якщо є ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції або підозра на коронавірус, тоді виїжджає спеціалізована медична бригада. Тобто, немає сенсу направляти спеціалізовані бригади медиків, які сформувалися для роботи з цим захворюванням на виклик, який стосується іншого захворювання, – пояснив він.
Голова Вінницької обласної державної адміністрації заявив, що вже є напрацьована схема, яка мінімізує кількість пасажирів у громадському транспорті.
— Ми успішно пропрацювали збільшення рухомого транспорту у Вінниці, щоб зменшити щільність пасажирів у громадському транспорті. Вінницька транспортна компанія найближчим часом збільшить кількість рейсів (виведе додаткові одиниці рухомого складу), а Департамент транспорту ВМР відпрацьовує додатковий рухомий склад вінницьких приватних перевізників. Основна ідея – зменшити кількість пасажирів у транспорті, – наголосив він.
Окрім того, на базі благодійного фонду “Подільська громада” створили окремий рахунок і програму для збору грошей від благодійників. Владислав Скальський розповів, хто може долучитися до акції “Стоп коронавірус”, навіщо вона створена і як будуть розподіляти зібрані кошти.
— Ми будемо працювати всі разом! Міський голова Сергій Моргунов сьогодні повідомив про перерахування одноденного заробітку на добровільній основі тим працівникам Вінницької міської ради, які хочуть долучитися до наповнення цього окремого рахунку “Стоп коронавірус”. Я його підтримую і пропоную працівникам облдержадміністрації та структурних підпрозділів, а також усьому бізнесу підтримати цю акцію. Ми хочемо мати на рівні Вінниччини єдину точку, яка буде поєднувати фінансові ресурси, якими діляться благодійники. Таким чином грошима не скористаються шахраї, а зібрані гроші будуть ефективно використовувати. Ми створимо окрему наглядову раду, яка буде контролювати питання стосовно витрат. Туди увійдуть головний інфекціоніст, головний пульмонолог, директори департаменту охорони здоров’я області й міста, – пояснює Владислав Скальський. – Ми орієнтувалися на фактичні потреби з урахуванням централізованих постачань, локальних ініціатив та з урахуванням власних закупівель тих чи інших районних лікарень. Тобто ці ресурси будуть задіяні для того, щоб запобігти розповсюдженню коронавірусу на території Вінницької області.
Нагадаємо, у Вінниці дезінфікують під’їзди, що вберегти людей від коронавірусу.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook