Охорона від браконьєрів, регулювання шкідливих хижаків, збільшення видового складу, облаштування підгодівельних майданчиків, поповнення солонців, зимова підгодівля – усі ці заходи здійснюють лісівники держлісгоспів Вінниччини, аби зберегти тваринний світ лісів Поділля.
Облаштування водопоїв для диких тварин – один із надважливих завдань у цьому переліку. Адже забезпечення водою диких тварин в умовах всихання та зміління джерел та катастрофічної відсутності опадів прямо впливає на збереження та збільшення їхньої чисельності.
“З особливою увагою до цього питання підходять у Дашівському досвідному лісомисливському господарстві. Лісівники держпідприємства постійно споруджують штучні водойми, розчищають лісові джерела”, — інформує Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.
Тут споруджено каскад штучних лісових водоймищ – 14 ставків. Адже потреба диких звірів у воді у цьому лісомисливському господарстві, яке одне з небагатьох в Україні має статус «досвідне», досить велика через високу щільність диких тварин. Тут багато козуль, оленів, кабанів. За результатами обліку диких тварин 2020 року у дашівських лісах зафіксовано 145 голів оленя благородного, 296 – оленя плямистого, 840 – козулі європейської, 275 – кабана, 1985 – зайця-русака, 86 – тхора лісового, 90 – куниці, 78 борсуків та 70 видр та інші тварини.
А ще дашівські лісівники оберігають лісові ставки від занепаду. Річ у тім, що активна сільськогогосподарська діяльність аргаріїв не лише завдає шкоди комахам-запилювачам, птахам. Із сусідніх із лісовими угіддями полів разом із дощовою водою у лісові водопої потрапляють і отрутохімікати, і величезна кількість намулу. Ці потоки замулюють джерела. Тому дашівські лісівники обгороджують лісові ставки земляними валами, захищаючи від потрапляння намулу та хімічних речовин.
Ставки зариблені. Лісівники розводять зарибок і запускають у водойми, які таким чином виконують подвійну функцію: це і водопій, і можливість для підприємства отримувати додаткові кошти від реалізації риби.
Гніздяться в очеретах на берегах дикі качки та інші водоплавні птахи.
Нагадаємо, у Ладижині зроблять щеплення всім каштанам! Чи скористається досвідом Вінниця?
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook