На другий день після призначення, 2 червня, новий керівник поліції Вінницької області Іван Іщенко скликав пресконференцію для місцевих ЗМІ. Він запевнив, що відкритий до діалогу. І кілька разів підкреслив, що повністю відкритий до ЗМІ, так було на попередньому робочому місці так планується і надалі. Каже, в Одесі в 2017 він був одним з ініціаторів впровадження поліції діалогу та туристичної поліції.
Основними напрямами в роботі на новій посаді Іван Іщенко виділив для себе створення безпечної обстановки для вінничан, якісну та прозору роботу поліції та покращення матеріально-технічної бази працівників.
Іван Іщенко сам ще раз розповів про події 2 травня в Одесі. Каже його дії потім покроково перевірялися.
-Всіх цікавить фотографія з 2-го травня 2014-го року. Хочу вам відразу ж відповісти на це питання. Ця фотографія завжди починає з’являтись в засобах масової інформації та публікаціях певних громадян, коли я займаю якусь посаду або щось роблю для поліції і нашої держави, – розповів він. – Тоді я був звичайним міліціонером, який не ухвалював жодних важливих рішень. І є дуже багато свідків, які також відстоювали нашу державу і наше українське місто Одесу. Усі бачили, що я робив тоді, як я особисто затримував так званих російських бойовиків, їх було дуже багато. Коли вже не залишилось керівництва в Одеській міліції, я в самому кінці приймав якісь рішення. Я особисто затримав понад 150 «приверженців «руского міра». Всі вони були поміщені в ізолятори тимчасового утримання, їх подальшу долю я не знаю, я не керував слідством. Є дуже багато свідків, які в подробицях розповіли, що я тоді робив, і кожен мій крок можна перевірити. Тоді була маленька така війна або навіть велика, всі кудись бігли… І після цього боротьба за українське місто Одесу продовжувалась. В 2014-2016 роках наше місто постійно розкачувалось сепаратистами. Я виконував функції по захисту української державності і вважаю, що дуже багато зробив, щоб Одеса залишилась українською.
-Яку професійну оцінку своїм діям в 2014 році 2 травня в Одесі ви б дали зараз, займаючи посаду керівника області?
—Були хаотичні події, і я як звичайний міліціонер зробив все, що в моїх силах, затримував російських найманців, виконував свої професійні обов’язки. Це було перевірено. Допитано дуже багато свідків серед наших українських людей, що захищали Одесу і нашу державність.
-Як би ви прокоментували досить жорстке затримання одеських ультрас із банером “Росія покайся” 8 грудня 2018 року на одеському стадіоні “Чорноморець”? Є інформація, що нібито саме ви давали наказ про їх затримання?
—Це той випадок, коли якісь дії чи слова використовують, як політичні дивіденди. Була публікація про цей випадок, хоча там все притягнуто за вуха. Я справді був на тому матчі. Я координував охорону публічного порядку. Щоб ви розуміли, це коли багато ультрас перебувають в певному секторі, і всередині цього сектору починається пожежа. Ламаються стільці, б’ються громадяни, дим, біжать діти. На стадіоні починається паніка. Інші вболівальники кричать якісь кричалки, кожен за свою команду. Тоді було затримано приблизно 12 осіб, які вчиняли хуліганські дії. Щоб у них був якийсь банер чи вони кричали щось проти Росії… такого взагалі не було чутно. Я не знаю, як цих осіб, що це робили, можна взагалі називати вболівальниками чи ультрас. Тому що справжні ультрас потім підійшли до мене і сказали: “такого не можна робити”. Коли вони вже спустилися, їх затримали і доставили в Приморський відділок поліції і на них вже склали протоколи.
-Ви сказали, що у Вінниці вас холодно зустріли. Маєте на увазі погоду чи настрій колективу?
—Стосовно холодного прийому, я мав на увазі, що представники громадськості висловлюють певну думку, щодо моєї діяльності в минулому. Але я поспілкувався з основними представниками, відповів на їх питання.
Погода у вас теж значно прохолодніша. Я навіть не взяв теплих речей з собою, і сьогодні зранку трохи змерз. Але нічого, ми звикнемо.
-Які будуть ваші перші кроки на новій посаді? Можливо плануєте, якісь проєкти?
—Головне моє завдання, щоб кожен житель області почувався в безпеці. Якщо він зателефонує на «102», то отримав допомогу. Якщо ви знаєте щось про незаконні дії працівників поліції, я завжди відвертий, завжди буду з вами спілкуватися. На таку інформацію будемо одразу ж реагувати, адже дисципліна і законність — це основа української поліції. Якщо потрібно, будемо кардинально очищувати поліцію Вінниччини від поліцейських, які переступили закон. Поліція Вінниччини працюватиме в рамках закону і для людей. Нам головне не рейтинги, не статистика, головний критерій для нас — довіра людей.
-Які будуть ваші кадрові рішення?
—Я не можу зробити відразу кадрових рішень. Вважаю, що це було б помилкою. В мене є досвід керування, і мені потрібен час, щоб розібратись в кожному керівнику вінницької поліції. Якщо будуть потрібні якісь кадрові зміни, через певний час я їх проведу. Якщо мене влаштовуватиме професійна діяльність місцевих керівників, то вони працюватимуть і надалі.
-Коли ви як керівник поїдете в райони області?
—Як тільки закінчиться карантин, я поїду в кожен район, у кожен відділок. Я зацікавлений у зустрічах з представниками громад, адже зараз я не дуже знаю ситуацію в області, щоб я міг володіти фактами, котрі насправді відбувається в районах. Тому я проводитиму виїзні зустрічі з громадянами.
-Як ви реагуватимете на кримінальну ситуацію в Могилеві-Подільському і закидам в соціальних мережах, що “з цим одеситом треба буде порішати”?
—Я не рішала. Якщо буде пропозиція хабаря, то значить будуть затримуватись. Будемо дуже радикально і жорстко ставитись до цих ситуацій. Я не вирішую питання і не буду їх вирішувати. І мої підлеглі не будуть. Будуть потрібні кадрові зміни — будемо їх проводити.
-Чи справді священик, що відправляє служби у церкві УПЦ МП на території головного управління, працевлаштований попереднім керівництвом в штат на посаду інструктора?
—Я вже зрозумів, що ця тема дуже резонансна і актуальна для Вінниці і області. Хочу вас запевнити, що священик не числиться у штаті поліції Вінницької області. Це вже не так. Що стосується храму у дворі поліції, то за мого керівництва поліція буде поза релігією. Питання щодо конфесії має стосуватися громади, що приходить в цю церкву на службу, вони мають вирішувати до якого батюшки хочуть ходити. Керівництво поліції буде поза релігією, ми триматимемося у нейтралітеті. Ніяких преференцій не буде.
-Як довго вам довелося відкладати кошти, щоб придбати автомобіль Audi Q3 2016, що значиться у вашій декларації?
–Я на тому автомобілі не їжджу. Ви побачите, що і за кермом я практично не їжджу. На цьому автомобілі їздить моя дружина, це авто належить її сестрі, яка є серйозною підприємицею.
-Чи маєте досвід бойових дій
— Я був в АТО у липні-серпні 2015 року. Керував першим зведеним загоном з одеської ще тоді міліції. Було дуже багато бойових завдань. Я маю статус учасника бойових дій.
-Де ви мешкаєте у Вінниці?
– Зараз я орендую з дружиною квартиру. Моя родина буде жити тут зі мною, вони завжди були зі мною. У мене два сини.
-Яке маєте хобі?
—Я активно займаюсь спортом. Я майстер спорту з вільної боротьби. Раніше брав участь у спортивних змаганнях із різних єдиноборств. Зраз постійно займаюсь кросфітом. Люблю читати.
Досьє «МІСТА»
З біографії відомо, що в 2005 році Іван Іщенко закінчив Одеський державний університет внутрішніх справ. В 2011-2013 роках очолював Тарутинське відділення міліції, потім проходив стажування в обласному управлінні внутрішніх справ, брав активну участь у подіях 2 травня 2014 року. Після цього деякий час очолював Овідіопольський райвідділ. Потім зайняв пост начальника управління громадської безпеки обласного УВС, перейменованого згодом в управління превентивної діяльності.
У лютому цього року полковник поліції Іван Іщенко захистив в Харківському національному університеті внутрішніх справ дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.
Нагадаємо, Начальник ГУНП Вінниччини Юрій Педос звернувся до НАЗК, щоб перевірили його декларації за три роки
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook