Лікувати коронавірус переспівами? Житель Вінниччини отримав авторське право на ідею

Житель Бару Юрій Зелінський пропонує лікувати COVID-19 за допомогою прослуховування спеціальних піснепереспівів. 19 травня чоловік отримав свідоцтво про реєстрацію авторського права на цю ідею. За словами Юрія Зелінського, його метод має допомагати відновлюватись імунній системі людини.

— Я хочу, щоб цю ідею взяли під протокол в МОЗ. Це найновіша методика відновлення функцій імунної системи. Вона базується на інформатиці. Наприклад, людина розхвилювалась і одразу в середині іде збій. Я придумав примусовий зарядний пристрій позитивної енергетики. Я не знаю, чи в МОЗ це приймуть, дуже багато бюрократичних процесів. Але треба, щоб винахід був впроваджений. Якщо тут будуть пхати палиці в колеса, то я спробую реалізувати це закордоном, — розповідає Юрій Зелінський.

В 2006 році чоловік вже реєстрував схожу ідею, але для лікування раку на останніх стадіях. Нині він переймається епідеміологічною ситуацією в країні.
Фахові медики на винахід відреагували, м’яко кажучи, скептично. Ірина Незгода завідуюча кафедри дитячих інфекційних хвороб, ВНМУ ім.М.І.Пирогова відмовилась коментувати цю «методику», посилаючись на те, що займається виключно доказовою медициною.

Винахід Юрія Зелінського погодився прокоментувати тимчасово виконуючий обов’язків Хмільницької центральної районної лікарні Андрій Блашко.

— Бувають такі винахідники, я не маю нічого проти, але я знаю одне, коронавірус ніхто ще не вміє лікувати. За великим рахунку вірусні захворювання ми лікуємо симптоматично. Енергетика – це хороша річ, звичайно, але не матеріальна на відміну від вірусів, — зазначив лікар.

Оформлювати необхідні документи для отримання свідоцтва про авторське право на твір Юрію Зелінському допомагав патентний повірений України у Вінницькій області Ігор Шевченко. Він пояснює, що потрібно чітко розмежовувати поняття патентування і реєстрації авторського права. Щоб отримати патент на винахід, потрібно пройти серйозне дослідження на доцільність та ефективність приладу чи методу. А щодо авторського права, то все значно простіше – заявнику не мають права відмовити.

— Авторським правом закріплюється пріоритет по конкретній заявці, адже сама ідея, якщо вона не викладена на папері не захищається законом. Я не маю права відмовити заявнику, я лише посередник, – пояснює Ігор Шевченко. – Я належним чином оформив від його імені документи, сплатив від його імені 2 державних мита, подав це в Міністерство, оскільки документи були належним чином оформлені, та затвердили свідоцтво про авторське право.

Також за словами патентного повіреного, вони не мають права піддавати аналізу чи критиці те, що подається на реєстрацію як авторське право.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook