Переваги «цифровізації» презентували громадам-членам обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.
Про впровадження надання електронних адміністративних послуг та е-демократії у діяльності органів місцевого самоврядування 6 лютого, обговорили на онлайн-семінарі з учасниками Вінницької обласної Асоціації ОМС. Відкрив семінар голова обласної Ради, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолій Олійник. До участі долучилися представники 34 громад-членів обласної Асоціації, а також перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький.
– Впровадження електронного урядування, зокрема, електронних адміністративних послуг, покликане поліпшити якість державного управління, перетворити архаїчні процеси на сучасні, змінити світогляд державних службовців і запропонувати нову якість державного сервісу для громадян та бізнесу, – зазначив Анатолій Олійник. – Перш за все в електронний формат держава переводить послуги, які мають найбільший попит у суспільства та бізнесу.
“Також голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування додав, що електронні послуги поступово набувають популярності серед громадян. Лише торік користування онлайн-послугами зросло втричі”, — інформує Вінницька обласна рада.
На прямому зв’язку з інформаційним виступом була керівниця експертної групи розвитку відкритих даних та захисту персональних даних Міністерства цифрової трансформації України Анастасія Халєєва. Вона повідомила, що наразі громадянам та бізнесу доступні 131 електронна послуга.
– Вікном доступу до державних електронних послуг слугує Урядовий портал, де в розділі «Електронні послуги» можна віднайти повний перелік е-послуг, які наразі пропонують користувачам. Такий підхід є зручним та відповідає найкращим світовим практикам, – стверджує Анастасія Халєєва. – Саме сьогодні в Україні відбулася презентація мобільного додатку «Дія» та національної онлайн-платформи «Дія. Цифрова грамотність».
Як зазначила Анастасія Халєєва, «Дія» – це мобільний застосунок, покликаний зберігати всі необхідні документи в електронному вигляді. У першу чергу буде запущено електронні посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. «Дія. Цифрова грамотність» – це перша національна онлайн-платформа, що допоможе українцям у форматі спеціального освітнього серіалу освоїти базові цифрові навички, захистити себе і дітей від небезпеки в Інтернеті та різноманітних шахрайств.
Регіональна координаторка програми EGAP у Вінницькій області Софія Сакалош поінформувала про досвід впровадження електронного врядування та е-демократії у діяльності органів місцевого самоврядування в Україні та на Вінниччині зокрема.
– Цілями EGAP є формування та впровадження кращих стандартів е-урядування та інноваційних практик, підвищення прозорості та підзвітності органів влади, зміцнення ролі громадянського суспільства та сприяння діалогу, – каже Софія Сакалош. – У Вінницькій області 10 ЦНАПів надають близько 30 тисяч адміністративних послуг. Це – Вінниця, Теплик, Іллінці, Муровані Курилівці, Калинівка, Крижопіль, Гайсин, Тиврів, Немирів та Бар.
Послугою із підтримки Центрів надання адміністративних послуг «Мобільна валіза» у Вінницькій області скористалися чотири міста: Вінниця, Тростянець, Немирів та Погребище.
Також платформою інструментів та сервісів е-демократії користуються близько 250 громад України, 11 з яких на Вінниччині.
Про переваги «цифровізації» для керівників ОТГ розповів регіональний координатор програми EGAP у Вінницькій області Віктор Маценко. Він також презентував методичні рекомендації для громад-членів обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, які долучилися до онлайн-семінару. Він закликав об’єднуватися громадами до програми, яку пропонує обласна Асоціація. Адже, за його словами, це дозволить економічно розв’язати питання вартості робіт із впровадження надання електронних адміністративних послуг, також забезпечувати обслуговування та роботу фахівців.
Нагадаємо, уряд визнав спроможними дві вінницькі громади.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook