Корисна аптечка: на Вінниччині 70 шкіл отримали аптечки діабету

Громадська організація «ДІА-Діти» реалізувала проєкт «Доступно про діабет» і передала до 70-ти шкіл Вінницької області аптечки та інформаційні матеріали для вчителів про захворювання.

– Основна мета проєкту – розповісти про особливості захворювання на цукровий діабет І типу, як надати першу допомогу, на які симптоми звернути увагу і, звичайно, розвіяти міфи, які глибоко вкорінилися у нашому суспільстві, – каже Олеся Файденко, керівниця ГО «Діа-Діти». – На жаль, часто батьки та діти соромляться хвороби і не розповідають про неї у школі, не інформують класного керівника. Та й вчителі не завжди знають як діяти, якщо раптом учню стане погано. Я, звичайно, не кажу за всіх, але є випадки, коли вчителі самі створюють перешкоди для дітей з діабетом. Наприклад, забороняють колоти інсулін чи проколювати пальчик для перевірки рівня цукру перед іншими учнями. Дітям з діабетом доводиться ховатися, вони закриваються у собі, бояться зайвий раз попросити про допомогу і страждають від образ однолітків.

Спеціальними аптечками у рамках проєкту забезпечили всі школи Вінниці, а решту передали по одній штуці в райони області.

– Розумію, що для районів цього недостатньо. Скоріше за все, аптечку отримає районний ендокринолог, який вже передасть її в ту школу, де є діти з діабетом, – зазначила Олеся Файденко.

В аптечках є глюкометр та інструкція з використання, тест-смужки, препарат «Глюкагон», призначений для виведення дитини із гіпоглікемії, коли вона вже втратила свідомість. Також там є сік і цукерки.

– Добре, якщо аптечка буде не у шкільної медсестри, а безпосередньо в класі, де є дитина з діабетом, щоб не витрачати дорогоцінний час, – пояснює пані Олеся.

На її думку, важливо, щоб вчителі не просто знали, як поводитися, якщо в класі є дитина з діабетом, але й доносили правильну інформацію до інших дітей та запобігали булінгу. Для цього в школи також передали інформаційні матеріали, відео та презентації, які допомогла розробити лікарка-ендокринолог Юлія Кривов’яз.

Поради фахівців

  • Учителям серед іншого рекомендується прислуховуватися до учня із цукровим діабетом, коли він каже, що погано себе почуває і не відправляти його одного без супроводу в медичний кабінет або додому.
  • Не варто затримувати такого учня після занять, якщо йому потрібно зробити ін’єкцію, перевірити рівень цукру в крові чи поїсти.
  • Учню життєво важливо безперешкодно, за потреби здійснювати вимірювання цукру в крові, ін’єкції інсуліну, прийом їжі.
  • Якщо учневі стало погано, потрібно спочатку виміряти рівень цукру. При гіпоглікемії – негайно дати з’їсти або випити щось солодке і нагадати через 15-20 хвилин з’їсти додаткові вуглеводи.
  • Якщо учень втратив свідомість, у жодному разі не можна вливати рідину йому в рота, слід негайно викликати швидку.
  • Також вчителям радять сповіщати батьків.

Автор Дарина ДІДИК

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook