Більше 5 мільйонів саджанців висадять лісівники на Вінниччині

Цього року держлісгоспи Вінниччини планують відтворити 1078 га лісів. Найбільші об’єми весняної посадки мають Могилів-Подільський, Гайсинський, Вінницький держлісгоспи. Усього на відтворювальній площі лісівники висадять понад 5 млн майбутніх дерев.

У 2019 році держлісгоспи виростили 10,5 млн. шт. садивного матеріалу лісоутворюючих та декоративних порід. Зокрема лісоутворюючих порід – 6,8 млн. шт. ( дуба звичайного – 5,4 млн. шт., горіха чорного – понад 600 тис. шт., модрини – 98 тис. шт., дугласії – 48 тис. шт., береки – 60 тис. шт., черешні – 208 тис. шт., груші – 365 тис. шт. та ін.). Усього в лісових розсадниках та теплицях лісгоспи вирощують посадматеріал в асортименті близько 60 порід.

“Вирощують лісгоспи і садивний матеріал із закритою кореневою системою. У цій справі заслуженим лідером є «Вінницький лісгосп», який за 2019 рік виростив понад 225 тисяч шт. садивного матеріалу (154 тис. шт. – дуб звичайний, 35 тис. шт. – модрина європейська, 29 тис. шт. – дугласія Мензіса та ін.)”, — інформує Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Держпідприємства повністю забезпечені власним садивним матеріалом для створення лісових культур у 2020 році, озеленення садиб підприємств. А надлишок вирощених сіянців та саджанців лісівники реалізовують, адже це – додаткові фінансові надходження в касу підприємств, які спрямовуються на лісокультурні потреби.

Для забезпечення потреб у садивному матеріалі лісівники заготовляють лісове насіння відповідно до встановлених норм. Тож у 2019 році зібрали усього понад 113 тис. кг лісового насіння. Левова частка, звісно, належить насінню основної лісоутворюючої породи подільських дібров – дубу звичайному (понад 61 тис. кг). Насіння хвойних порід заготовили 264 кг.

Усі зразки насіння проходять перевірку у Вінницькій лісонасіннєвій станції. А більш як половина насіннєвого матеріалу заготовляється на постійних лісонасіннєвих ділянках. Близько 20 тис. кг жолудя дуба звичайного на сьогодні знаходиться у холодильних камерах, що встановлені у Вінницькому та Могилів-Подільському лісгоспах. Дуб звичайний має періодичність у плодоношенні. Холодильна установка дозволить забезпечити насінням потреби підприємств на майбутнє, зберігаючи у насіння дуба звичайного 4-5 років здатність до пророщування.

Але робота із підготовкою та збором насіння триває й сьогодні, незважаючи на зимову пору року. Приміром, у цей період року лісівники проводять стратифікацію насіння горіха чорного, перемішують насіння, передивляються його стан, періодично зволожують. Січень-лютий – пора заготівлі шишок шпилькових порід, обробка їх на шишкосушарках для отримання чистого насіння.

Нагадаємо, понад 10 мільйонів саджанців виростили для озеленення Вінниччини

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook