Жителям Вінниччини нагадали чому шкідливо спалювати листя

Восени настає активний сезон збору опалого листя та його спалювання.  Ті хто активно це роблять не задумуючись  завдають шкоди довкіллю.

 Законодавство України заборонило спалювати опале листя та суху траву. За правопорушення, можна отримати штраф, але він не дуже великий, тому більшість не реагують на заборону.

 Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області вирішило нагадати, що спалене листя та трава небезпечним для здоров’я людини та довкілля.

“Відкрите спалювання листя та сміття вивільняє у навколишнє середовище маленькі часточки твердих згорілих речовин, в яких містяться отруйні подразнюючі речовини та канцерогенні компоненти. Ці забруднення впливають на органи дихання, сприяючи виникненню респіраторних захворювань, катарів верхніх дихальних шляхів, ларингіту, ларинготрахеїту, фарингіту, бронхіту, пневмонії”

– йдеться у повідомленні.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких наслідків:

– У сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич, попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках.       Спалюючи листя восени, ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.

– Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки та гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

– За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в ґрунт, а при згоранні утворюється зола. Незважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.

– На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення промерзання ґрунту в декілька разів.

– При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що призводить до знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

– Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза, густий дим є напівпровідником і за певних умов здатний стати причиною короткого замикання ЛЕП.

– Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і погіршувати видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook