Вінниця отримала від міжнародних партнерів ще два комплекти дослідного обладнання для моніторингу якості повітря

Реалізація Зеленого курсу Вінниці спрямована на створення доступного та екологічно чистого середовища для мешканців міста. Одним з важливих завдань є впровадження моніторингу якості атмосферного повітря. У місті діє мережа станцій, які відслідковують цей показник, і нещодавно її поповнили ще двома комплектами дослідного обладнання. Це досягнуто завдяки проєкту, реалізованому у партнерстві з EPAM в межах Програми EGAP, спільно з Фондом Східна Європа та за підтримки Швейцарії.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко розповів, що спільні ініціативи з Фондом знайшли втілення у декількох проєктах. Наприклад, завдяки міжнародним партнерам на фасаді приміщення міськради встановлено сучасний LED-екран із годинником, де відображається інформація соціального спрямування, показники температури, вологості, тиску тощо, а на низці адміністративних будівель – сонячні панелі. Чергова допомога також націлена на збереження екології. Комплекти дослідного обладнання з моніторингу стану атмосферного повітря, які Вінниця отримала нещодавно, оснащені сенсорами радіаційного фону. Незабаром їх встановлять, і вони розпочнуть приносити користь нашому місту та безпосередньо людям.

«Завдяки сучасним датчикам екологічного моніторингу, ми можемо у режимі реального часу відслідковувати показники. Уся інформація з цих пристроїв надходить на Портал відкритих даних Вінницької міської територіальної громади. А карта моніторингу якості повітря оновлюється кожних 15 хвилин», – говорить Володимир Романенко.

Заступник начальника відділу інформатизації департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Сергій Московко зі свого боку зазначив, що Вінниця підтримує сучасні екологічні тенденції, які сьогодні є в Європі та світі. Міська рада взяла на себе зобов’язання працювати відповідно до Європейського Зеленого курсу, тому всі сфери діяльності у місті мають його дотримуватись.

«Вінниця крокує вперед у питаннях екології, надаючи значення якості повітря в місті. Тож передані комплекти відіграють важливу роль у забезпеченні цих норм. Збільшення кількості таких пристроїв дозволить отримувати більш достовірну інформацію. Зазначимо, що будь-хто у реальному часі може перевірити рівень забруднення свого району або використати показники з Порталу відкритих даних ВМР, проаналізувати, опрацювати їх», – зазначив він.

Така інформація може стати в пригоді дослідникам, науковцям, фахівцям ІТ-сфери тощо. З її допомогою вони зможуть знаходити важливі закономірності, які дозволять покращити стан повітря у місті.

Візуалізацію статистичних даних показників стану атмосферного повітря можна переглянути на Порталі відкритих даних Вінницької міської територіальної громади. Публікація даних екомоніторингу стану атмосферного повітря вивантажується за API (прикладний програмний інтерфейс, англ. application programming interface – набір визначень підпрограм, протоколів взаємодії та засобів для створення програмного забезпечення) щотижня.

А карта моніторингу якості повітря доступна за посиланням.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook