У Вінниці продовжують дослідження стану та потреб місцевого бізнесу

Фахівці департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради розпочали роботу над підготовкою нової “Програми розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2024-2026 роки”.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

У межах цієї роботи експерти зустрічаються з місцевими підприємцями. Минулого тижня відбулася низка фокус-груп з представниками бізнесу, що представляють такі галузі, як машино- та приладобудування, сфера гостинності, а також ювелірної галузі.

“Крім того, колеги провели зустрічі з коледжами та професійно-технічними училищами. Тобто намагаємося поспілкуватися з пов’язаними інституціями, які могли б взаємовигідно співпрацювати. Ми розуміємо, що основна цінність будь-якого підприємства чи навчального закладу – це люди. Тому ми і хочемо об’єднати людей – різнопрофільних спеціалістів та викладачів чи науковців заради обміну ідеями, досвідом та створення комфортних умов для розвитку нашої громади, – повідомив заступник міського голови Андрій Очеретний. – Один з наших пріоритетів – сталість, зокрема й економічна. Згуртувавшись, бізнес зможе підвищити конкурентоспроможність, вийти на нові ринки збуту та пропонувати людям кращі умови праці. Це дасть змогу активізуватися в інших напрямах – створити умови для повернення трудових мігрантів додому, розвивати економіку та, відповідно, ще більше допомагати армії”.

Під час зустрічей обговорювалися кращі практики ведення бізнесу з використанням кластерних моделей, шляхи трансформації і розвитку окремих галузей бізнесу, зміцнення місцевої економіки загалом – повідомляють у департаменті економіки і інвестицій ВМР.

“Учасникам зустрічей вдалося визначити проблемні питання сьогодення та напрацювати спільні кроки задля створення та формування галузевих кластерів в громаді для співпраці з потенційними партнерами для інтеграції у спільні проєкти. Ми спільно з незалежними експертами плануємо напрацювати унікальний інструмент галузевої кластеризації економіки Вінницької міської територіальної громади”, – додав директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов.

Здійснення такого дослідження у Вінниці стало можливим в межах Проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні II”, що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії. Місто Вінниця плідно співпрацює з німецькою урядовою компанією починаючи з 2016 року.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook