Особисте зобов’язання і домашній арешт: Вінницький апеляційний суд розглянув клопотання прокуратури у справі закупівлі солі

Апеляцію прокуратури щодо міри запобіжного заходу у справі за звинуваченням у закупівлі солі за завищеною ціною розглянули 8 травня у Вінницькому апеляційному суді.

За рішенням суду першої інстанції, одному з підозрюваних застосували домашній арешт, трьом іншим – особисте зобов’язання, в тому числі і директору департаменту комунального господарства Вінницької міськради Володимиру Ніценку. Для кожного з чотирьох підозрюваних прокуратура наполягала на утриманні під вартою з можливістю внесення застави 4 мільйони 204 тисячі гривень.

Із чотирьох підозрюваних – двоє жінки. Одна – спеціалістка департаменту, секретарка тендерного комітету. Друга – менеджерка підприємства, у якого і закупляли сіль. Клопотання щодо них розглядали першими. Саме вони «обмінялися» електронним листом, який тепер фігурує у кримінальному провадженні.

– Уся підозра грунтується лише на одному цьому листі, – зазначила на суді захисниця менеджерки підприємства.

Сама ж менеджерка каже, що про гучне кримінальне провадження дізналася лише тоді, коли їй оголосили підозру.

Прокурор наполягав, що утримання під вартою – необхідність. Серед ризиків, які пояснюють цю необхідність для більш жорсткого запобіжного заходу, назвав пошкодження документів та тиск на свідків. А щодо того листа, каже, що він – був відредагований, а ціна солі – завищена удвічі.

– Якщо особа внесе заставу і вийде з-під варти, чи не залишаться ті самі ризики, про які ви говорите? – запитала головуюча суддя у прокурора.

– Все таки розмір застави… – відповів прокурор Дмитро Зайцев.

– Щоб особа ніяким чином не могла вийти з-під варти чи як? – уточнила суддя.

– Ні. Просто такий розмір застави зобов’язує підозрювану дотримуватися вимог і обмежень  – відповів він.

Для цих двох підозрюваних суд залишив той самий запобіжний захід, який увалив суд першої інстанції, – особисте зобов’язання.

А от для Володимира Ніценка суд ухвалив нове рішення.

– Ніценко – на посаді голови департаменту. Двоє підозрюваних – його підлеглі. Серед свідків теж є його підлеглі, – аргументував прокурор. – Ризики більш ніж обгрунтовані.

Адвокати апелювали, що знищення документів в принципі не можливе, бо вони вилучені. Щодо впливу на свідків – то сам Ніценко відсторонений від посади на 60 днів, та й у підозрі йдеться тільки про одну закупку, експертизу у якій проводила СБУ зі своїм же експертом.

– Угода, про яку йдеться він (Ніценко – Авт) затвердив за наслідками тендеру на Прозорро. Це була не його воля і не його бажання, це були наслідки тендеру, – зазначив адвокат Володимира Ніценка.

А сам Ніценко уточнив, що система Прозорро сама визначає переможця.

У підозрюваного суддя теж поцікавилася, чи є у нього можливість внести таку заставу.

– Чотири мільйони у мене немає. Мої доходи – це моя заробітна плата, зарплата моєї дружини. І моя пенсія, оскільки я військовий пенсіонер, – зазначив він. – Я відсторонений від роботи, я здав паспорти, я телефоную слідчому і отримую дозвіл, коли виїжджаю з дому.

Особисте зобов’язання Володимиру Ніценку апеляційний суд замінив на нічний домашній арешт. До 23 червня він з 10-ї вечора до 7-ї ранку вдома.

Підозра у справі закупівлі солі за завищеною ціною будується на єдиному електронному листі. Це сьогодні говорили адвокати в апеляційному суді. Прокуратура вимагає арешту або заставу в 4 мільйони. Двох підозрюваних апеляційний суд залишив під особистим зобов'язанням. А от Ніценку -Владимир Ниценко особисте зобов'язання змінили на нічний домашній арешт.Побробиці згодом на сайті і в газеті Місто газета МІСТО Misto

Опубліковано Ириною Жук Пʼятниця, 8 травня 2020 р.

Володимир Ніценко каже, що суд почув його аргументи, адже він залишається на волі. Усі звинувачення він відкидає і так само, як після оголошення підозри, обіцяє довести, що він нічого не порушував.

Щодо четвертого підозрюваного у цій справі, який наразі перебуває під домашнім арештом, то розгляд клопотання прокурора щодо утримання під вартою – перенесли. Він і його захисник у судове засідання не прийшли.

Нагадаємо, трьох чиновників Вінницької міської ради і працівника приватного підприємства звинувачують у зговорі і у тому, що наприкінці 2019 року здійснили закупівлю майже 5 тисяч тонн технічної солі, завищивши її вартість на 4,8 мільйона гривень. По справі працювало вінницьке УСБУ. Вони оголошували підозру, вони ініціювали експертизу.

Позаяк чиновники Вінницької міської ради зараз не єдині з чиновників міськрад в Україні, хто опинився під слідством, політологи уже угледіли у цій ситуації традиційний передвиборчий тиск на мерів. Мер Дніпра Борис Філатов навіть закликав президента Зеленського «відкликати псів», які «штампують кримінальні справи по міськрадах».

Нагадаємо, кримінальні справи по міськрадах: що кажуть політологи

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook