Комунікаційні зустрічі з вінничанами  щодо реалізації проєкту “Малі річки Вінниці” тривають

У хабі «Місто змістів» днями відбулось обговорення концепції простору на березі малої річки Дьогтянець. Про це йдеться на офіційній сторінці проєкту “Малі річки Вінниці” у фейсбук. Організатори обговорення зазначають, що постійний контакт і комунікація з активними вінничанами в рамках реалізації проєкту є однією з його цінностей, адже береги річок, навіть самих маленьких, – це спільне надбання.

Під час обговорення напрацьованої концепції пілотного простору на березі річки Дьогтянець, були приємно вражені присутністю і активністю майже всіх «сусідів» майбутньої рекреаційної зони. Це важливий показник того, що проєкт зачіпає певні потреби і не є байдужим для людей.

Пропозиції учасників передусім стосувались безпеки простору, екологічної сталості проєкту та зручності інфраструктури.

 Безпека

Максимально актуалізувалось питання спокою прилеглих домогосподарств. Звучали скарги на сьогоднішню привабливість простору для неблагополучних груп населення (алко- та наркозалежних) у зоні проєктованого простору. Мешканці переймаються тим, чи не погіршиться стан речей при благоустрої берегів річки та чи не стане це місце ще більш привабливим для шумних розваг після реалізації проєкту.

Для нас дуже важливо було почути дане зауваження на ранніх стадіях проєктування. Тепер серед основних задач простору є створення безпечних умов для найближчого оточення і зниження рівня злочинності у даному районі. Адже, з досвіду іноземних практик, створення привабливих, доступних, відкритих просторів у місті навпаки сприяє підвищенню рівня безпеки. Також варто сказати, що основною функцією даної зони – є тихий відпочинок, контакт з природою та споглядання.

 Екологія

В ході дискусії свідомі мешканці неодноразово наголошували на присутності різних видів фауни на березі річки – черепахи, нутрії, качки та інші види птахів.

Також важливо було почути від мешканців зауваження про підтоплення після дощів різних зон простору. Усвідомлюючи такі особливості, на даному етапі проєктування ми можемо адаптувати елементи благоустрою до можливих підтоплень.

Інфраструктура

Багато пропозицій стосувались збільшення стежок для спільного користування пішоходів та велосипедистів, встановлення додаткових смітників для роздільного збору сміття, встановлення просвітницьких стендів та покращення доступності простору для маломобільних груп населення, що неодмінно буде враховано.

Були ще й побажання щодо облаштування громадської вбиральні, бювету, додаткового пішохідного переходу по вул. Келецькій до простору та адаптувати водопровідні комунікації, щоб вони не були бар’єром в межах простору.

Щодо отриманих пропозицій та побажань буде здійснено ряд консультацій з фахівцями перед прийняттям рішення про включення їх до проєктно-кошторисної документації.


Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook