У Вінниці працівники патрульної поліції 10 листопада здали 4,5 літра крові у рамках Всеукраїнської акції “Здай кров – врятуй життя”. Така донорська акція відбувається щороку як один із заходів Тижня безпеки дорожнього руху і покликана допомогти людям, які постраждали від дорожньо-транспортних пригод.
Старший інспектор пресслужби Управління патрульної поліції Вінницької області Віктор Постоловський переконаний, що зайвої крові не буває, і в Вінницькому обласному центрі служби крові точно знайдуть їй застосування.
– Від патрульної поліції до акції поки що долучилися 10 осіб, ще кілька працівників, можливо, прийдуть здати кров після чергування, – розповідає він. – Я вважаю, що це досить важлива справа, ми знаємо, яка ситуація з дорогами в країні, на жаль. У нас нерідко трапляються ДТП з травмуваннями, після яких люди потребують допомоги донорів.
Сьогодні всьоме здавала кров працівниця патрульної поліції Людмила. На її думку, кожна крапля крові може врятувати чиєсь життя.
– Я розумію, що людям потрібно допомагати, – наголосила Людмила. – Знаю, що донорська кров потрібна постійно, тому сьогодні здаю кров далеко не вперше.
Взагалі працівники патрульної поліції зазвичай здають кров кілька разів на рік. Крім того, серед них є і почесний донор, який здавав кров понад 40 разів.
– У середньому ми ось так колективно здаємо кров два-три рази на рік. Але у нас також є спеціальні домовленості зі станцією переливання крові, – зазначила начальниця відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Вінницької області Олена Вотякова. – Коли є необхідність у якійсь конкретній групі крові або плазмі, нам телефонують, і хто з працівників може, той і підключається до термінової здачі.
В обласному центрі служби крові додають, що донори потрібні завжди, особливо з негативним резус-фактором. Через пандемію і карантинні обмеження потреба у крові стала ще більшою, бо кількість донорів зменшилась мінімум удвічі.
– Люди зараз бояться здавати кров, але це безпідставно. У центрі дотримуються усіх заходів безпеки. При вході обов’язково вимірюють температуру та обробляють руки. Донор має бути в масці (якщо її немає, то ми надамо). Те саме стосується бахіл. Ми також слідкуємо за дотриманням соціальної дистанції. Протягом дня провітрюємо та дезінфікуємо приміщення й поверхні, з якими контактують люди, – розповів координатор донорства Валерій Дмитрович. – Крім того, в буфеті ми видаємо печиво у герметичному упакуванні , а чай в одноразових стаканчиках.
Проте від донорів не вимагають тест на COVID-19. Перед безпосередньою здачею крові, потрібно здати загальний аналіз крові та пройти терапевтичний огляд.
– Донори обов’язково заповнюють анкети, де серед інших є питання чи виїжджали вони за межі міста, області і країни. Це загальна процедура, у нас завжди все було на довірі. Ми також попереджаємо донорів, що в анкеті, яку вони підписують є інформація про можливу кримінальну відповідальність за дачу неправильних показників, – пояснив Валерій Дмитрович.
Авторка – Дарина ДІДИК
Нагадаємо, «Вінницькі Вовки» поповнили запаси у обласному центрі служби крові.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook