Після введення карантинних обмежень у зв’язку з COVID-19 значно зменшилась кількість донорів у Вінницькому обласному центру служби крові. Це призвело до значного дефіциту крові, що комусь може вартувати життя. Донори не приходять, бо здебільшого хвилюються за свою безпеку або ж фізично не можуть дістатися до медзакладу.
Тож, аби заохотити донорів вінницький центр крові готовий привозити їх на процедури, а потім й додому. У Вінниці для того, щоб домовитись про транспорт до місця здачі крові можна за телефоном (067) 492-00-34.
Потреба у різних групах крові постійно змінюється. Робити запас певних компонентів на кілька місяців медичні працівники не можуть через короткий термін зберігання компонентів крові.
«Шановні донори, ми не можемо допустити, щоби у цей складний час хворі помирали від нестачі донорської крові. Просимо усіх небайдужих звертатись до Вінницького обласного центру крові та здавати кров. Гарантуємо вам повну безпеку щодо обслуговування. Вам нададуть захисні маски, оброблять належним чином руки та виконають усі інші зобов‘язання, передбачені чинним законодавством України. Ви нам дуже потрібні. Разом ми можемо врятувати не одне життя», – каже керівниця Вінницького обласного центру служби крові Оксана Банах.
Дізнатись, яку саме групу потребують зараз, можна на сторінці Вінницького обласного центру служби крові у Фейсбук, де інформація постійно оновлюється.
Щоби стати донором, людина повинна пройти відповідне медичне обстеження перед здачею крові. У потенційного донора немає бути протипоказань, визначених МОЗ України.
Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути люди з наступними протипоказаннями:
- інфекційні та паразитарні захворювання,
- СНІД, носійство ВІЛ-інфекції,
- сифіліс вроджений або набутий,
- вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу,
- бруцельоз, сипний тиф,
- туляремія, лепра,
- хвороба Крейтцфельдта-Якоба,
- ехінококкоз,
- токсоплазмоз,
- філяріатоз,
- ришта,
- лейшманіоз.
Донор крові не повинен приймати ліки, мати хронічні захворювання та стояти на медичному обліку. Крім того, є абсолютні і тимчасові протипоказання до здачі крові, радимо з ними ознайомитися. Якщо залишаються питання, то варто їх обговорити із лікарем.
Нагадаємо, військові Повітряних Сил Вінницького гарнізону поповнили банк крові.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook