Алгоритм дій у разі виявлення хворого з підозрою на особливо небезпечні інфекції, зокрема і на COVID-19, обговорили начальники медичних служб військових частин зони відповідальності Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Під час практичного заняття фахівці зупинилися на стані епідеміологічної ситуації у світі та країні загалом та в зоні відповідальності Центру зокрема.
“Розглянули проблемні питання забезпечення медслужби військових підрозділів формування заявок на доукомплектування засобами індивідуального захисту та дезінфекційними препаратами з розрахунку тримісячного запасу”, – пише інформаційне агентство Міністерства оборони України.
У кожному підрозділі вже має бути чіткий план дій на випадок виявлення хворого з підозрою на коронавірус.
“У ситуації, коли ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу, в рази збільшується відповідальність медичного персоналу, – зауважив заступник начальника ВМКЦ ЦР полковник м/с Олександр Столяренко. – Маємо бути готовими до сценарію, подібного тому, який розгорнувся в Китаї й Італії. Головне завдання медиків – не дати вірусу розповсюдитися серед населення, зокрема і у військових підрозділах. Тож, як люди військові, насамперед маємо суворо дотримуватися вимог статутів щодо розміщення, харчування, водопостачання тощо. В кожному підрозділі вже має бути чіткий план дій на випадок виявлення хворого з підозрою на коронавірус”.
Щоденні ранкові й вечірні огляди особового складу, тісна співпраця з фахівцями морально-психологічного забезпечення, постійний контакт із командиром, проведення інформаційно-роз’яснювальних занять серед усіх категорій військовослужбовців із основних принципів зниження гострими респіраторними інфекціями – на цих та інших заходах профілактики акцентували увагу присутніх.
“Ви маєте довести командиру, що шикування можна проводити лише на рівні роти, всі інші – табу на термін карантину. Також слід постійно контактувати зі структурами морально-психологічного забезпечення, аби повністю володіти інформацією про середовище, в якому перебуває військовий під час служби і поза нею: хто із родичів де відпочиває, чи не захворів хтось тощо”, ‒ говорить Олександр Столяренко.
Нагадаємо, пораненим бійцям у військовому госпіталі Вінниці волонтери надали підтримку.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook