Голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський прокоментував розподіл медичного обладнання

Голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський під час брифінгу 4 квітня прокоментував резонансні дописи у Facebook, а також розповів про розподіл медичного обладнання та засобів індивідуального захисту по лікарням Вінницької області. За його словами, апарати штучної вентиляції легень не вилучають з районів, а укріплюють лікарні першої хвилі. Він зазначив, що засоби індивідуального захисту розподілені відповідно до чисельності медичного персоналу закладів охорони здоров’я, які визначені закладами першої та другої хвилі. Експрес-тести розподілені відповідно до кількості населення, що проживає на адміністративній території. Владислав Скальський наголосив, що всі розподіли представлені на сайті облдержадміністрації та Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадмінінстрації.

— Департмент охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації проінформував, що через поширення на території Вінниччини COVID-19, Вінницьку центральну районну клінічну лікарню та Калинівську центральну районну лікарню перепрофілювали в заклади для надання спеціалізованої медичної допомоги пацієнтам першої хвилі і першої черги з випадками важкої коронавірусної хвороби. В ці заклади будуть транспортувати пацієнтів першої хвилі першої черги з випадками важкої коронавірусної хвороби з усіх районів області. Саме ці лікарні повинні мати достатню кількість апаратів ШВЛ для надання якісної допомоги пацієнтам, тому їх наявність будуть забезпечувати вчасно. У зв’язку з цим наразі підсилюють матеріально-технічну базу цих закладів апаратурою першочергової необхідності. Слід зазначити, що в лікувальних закладах, які передають апаратуру для тимчасового користування, в наявності теж залишаються апарати ШВЛ, – прокоментував Владислав Скальський. – 90% лікарень, які передавали апарати – це заклади обласного підпорядкування.

Владислав Скальський підкреслив, що пацієнти з підозрою на COVID-19 та з легким перебігом захворювання, перебувають під наглядом сімейних лікарів. В разі погіршення стану здоров’я сімейний лікар вирішує, чи потрібна госпіталізація.

— “Швидка” приїжджає на виклик сімейного лікаря, який оцінює стан хворого. Пацієнти перебувають в амбулаторних умовах, тобто вдома, під наглядом сімейного лікаря, який спостерігає і за контактними особами. В разі появи симптомів, визначають потребу у госпіталізації чи лікування в амбулаторних умовах, – сказав він. – На первинному рівні надання медичної допомоги створені мобільні бригади, які проводять збори біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на COVID-19. Ці бригади забезпечені засобами індивідуального захисту, який постійно оновлюється: безконтактні термометри, комплекти для збору біологічних матеріалів, сумка-холодильник, пакет з застібкою або контейнер з пластику відповідно до потреби, антисептики, а також пакети для утилізації засобів індивідуального захисту.

Нагадаємо, що 1 квітня народна депутатка Ірина Борзова оприлюднила на своїй сторінці у Facebook звернення до Вінницької облдержадміністрації, у якому просила проінформувати про кількість обладнання, яке область отримала в рамках державної допомоги для боротьби з коронавірусом, у які лікарні області розподілили медобладнання і засоби захисту та яку кількість.

“Вінницька область отримала від держави дві партії вантажу засобів захисту та медичного обладнання для боротьби з коронавірусом, але на деякі районні лікарні дали лиш по 500 рукавиць. В деякі лікарні , ні респіраторів, ні захисних костюмів для медиків ДОЗ не передав. Розподілили як хотіли. Інформацію спочатку приховали, а потім показали що передали на 8 лікарень, які визначені базовими для лікування COVID-19.Але верхом цинізму є те, що керівниця ДОЗ телефонує головним лікарям і вимагає віддати на Вінницю апарати штучної вентиляції легень, які є в місцевих лікарнях. Люди в шоці, не виконати наказ – покарання, виконати – ризикувати життям пацієнтів”, – написала Ірина Борзова у дописі.

Вона наводить приклад однієї з районних медичних закладів: жінка з підозрою на коронавірус звернулася у лікарню, яка не входить до переліку базових, де надають допомогу з COVID-19.

“Для пацієнтки викликали швидку, щоб госпіталізували до інфекційного відділення вінницької лікарні, але «швидка» без дозволу Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, за пацієнтом не їде!!! Жінка-пацієнтка 8 годин очікувала, поки її госпіталізували! Нащастя дослідження на коронавірус показали негативний результат. А якби вона була інфікована, скільки контактних осіб могли захворіти, поки чекали «дозволу» ДОЗ? Департамент охорони здоров’я, розпоряджається кому що дати, в кого що забрати, а в екстрених випадках їх потрібно ще просити, щоб вони взяли на лікування людину в лікарню”, – йдеться у дописі.

Нагадаємо, у Барській лікарні встановили дезінфікуючу рамку.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook