Наразі у багатьох сімей є хоча б одна кішка, проте опитування показують, що люди часто халатно ставляться до потреб своїх хвостатих улюбленців і невірно тлумачать їхню поведінку. При цьому дослідження показали, що, всупереч стереотипам, кішки не асоціальні, і дійсно тісно пов’язані з людьми.
У статті для ScienceAlert Енн Квейн, старший викладач Сіднейської школи ветеринарних наук, публікує кілька цінних порад щодо поліпшення життя ваших кішок, які допоможуть забезпечити вашій кішці здорове, щасливе та благополучне життя.
1. Зверніть увагу на мову тіла
Наприклад, повільне моргання, найімовірніше, вказує на позитивний емоційний стан. Кішки, які незадоволені (наприклад, не хочуть, щоб їх чіпали), завмирають, відсуваються, притискають вуха, шиплять або – якщо відчувають, що в них немає іншого вибору – дряпаються або кусаються.
Кішка, що наближається до вас із піднятим хвостом, подає доброзичливий сигнал, тоді як хвіст, що розмахує з боку в бік, сигналізує про роздратування.
Як підкреслюють ветеринари, у кішок завжди має бути можливість відмовитися від будь-якої взаємодії, наприклад, від дотиків. Якщо ви не впевнені, просто “запитайте”: перестаньте їх гладити. Якщо вони йдуть, значить, їм це нецікаво. Якщо вони труться головою об вас, значить, вони хочуть продовжити взаємодію.
2. Забезпечте здорове середовище
Американська асоціація лікарів-фелінологів і Міжнародне товариство котячої медицини узгодили п’ять стовпів здорового середовища для кішок:
- Безпечний простір, куди кішки можуть відступити, якщо налякані.
- Безліч ключових ресурсів (їжа, вода, місця для туалету, місця для кігтеточки, ігрові зони та зони для відпочинку або сну), щоб кішки могли комфортно займатися своїми повсякденними справами.
- Можливість для ігор і хижої поведінки, наприклад, ігри з іграшками-паличками, що імітують полювання.
- Позитивна, послідовна і передбачувана взаємодія людини і кішки, повага до вибору кішки щодо того, чи взаємодіяти і як.
- Повага важливості почуттів кішки шляхом уникнення небажаних подразників.
3. Очистіть лоток
Кішки люблять проводити час у лотку до, під час і після туалету, і вони, як правило, віддають перевагу великому лотку. Погана гігієна лотка пов’язана з ризиком проблем із сечовипусканням, які можуть бути небезпечними для життя.
Опитування понад 12 000 власників кішок показало, що проблеми із сечовипусканням частіше трапляються в сім’ях із невеликою кількістю лотків на кішку, менш частим видаленням фекалій із лотків і використанням кристалічного наповнювача для котячого туалету.
4. Взаємовідносини між кішками
Ознаками напруги між кішками можуть бути тривалий пильний погляд або навіть блокування використання ресурсів, таких як лоток або дверцята для кішки, щоб не дати іншим кішкам скористатися ними. Американська асоціація лікарів-фелінологів зазначає, що це може призвести до хронічного страху, занепокоєння і захворювань, пов’язаних зі стресом, у кішок.
Коли ви любите свою кішку, виникає спокуса посилити радість, взявши ще одну. Але багато кішок вважають за краще бути єдиною кішкою в будинку і погано уживаються з сусідом-кішкою.
5. Забезпечте безпеку кішок
Доступ на вулицю забезпечує сенсорну стимуляцію з різними видами, звуками і запахами. Однак більшість власників кішок вважають за краще утримувати їх у приміщенні через побоювання, пов’язані з котячими бійками, інфекційними захворюваннями, нещасними випадками і травмами в результаті ДТП. Однак власники кішок, що утримуються повністю в приміщенні, з більшою ймовірністю повідомляли про “проблемну” поведінку.
Раніше ветеринар розповіла, чому кіт може кусати свого господаря. Ваші тварини можуть кусати вас “з любові” або відпрацьовувати свої мисливські здібності.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook