Як вибрати новорічну ялинку без шкоди для природи

З наближенням свят міста наповнюються хвойними деревами для продажу, але багато з них можуть мати нелегальне походження, завдаючи шкоди екосистемам.

Щороку в Україні нелегально вирубують сотні тисяч хвойних дерев, включно з молодими саджанцями з природних лісів. Це загрожує біорізноманіттю та погіршує стан лісових екосистем. Легальні ялинки, навпаки, вирощуються спеціально для свят або заготовлюються під час санітарних рубок.

Як переконатися в легальності ялинки?

  1. Шукайте бирку з кодом
    Легальні дерева мають спеціальне маркування на стовбурі. Код на бирці можна перевірити на сайті open.ukrforest.com. Відсутність бирки або непідтверджений код вказують на нелегальне походження.
  2. Перевіряйте документи у продавця
    Продавці зобов’язані мати накладні від лісництв і дозволи на торгівлю.
  3. Купуйте тільки на офіційних ринках
    Такі точки продажу обладнані огорожами, лінійками для вимірювання дерев, та надають усю необхідну інформацію про вартість та продавця.

Якщо ви помічаєте торгівлю нелегальними ялинками, повідомляйте поліцію за номером 102.

WWF

Екологічні альтернативи

  • Ялинка в горщику
    Після свят дерево можна висадити в саду або парку. Це чудовий спосіб зберегти життя дереву.
  • Креативні варіанти
    Створіть ялинку з підручних матеріалів: гірлянд, книг або прикрасьте вже наявну кімнатну рослину. Це не тільки екологічно, а й додасть унікальності вашому святу.
  • Штучна ялинка
    Хоча здається практичним варіантом, вона має значний екологічний слід через використання пластику. Якщо обираєте такий варіант, намагайтеся використовувати ялинку якомога довше.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook