Зростає кількість спроб противника розгорнути мережу каналів у соцмережах і месенджерах, орієнтованих на молодь, які закликають до вчинення диверсій та терактів. Щоб запобігти залученню неповнолітніх до підривної діяльності спецслужб держави-агресора, Міністерство культури та інформаційної політики України проводить інформаційну кампанію, спрямовану на викриття таких дій противника.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
В міністерстві застерігають молодь та їхніх батьків і просять бути пильними, адже вчинення диверсій та терактів веде до невідворотності кримінальної відповідальності за їхнє скоєння. Кримінальна відповідальність згідно з українським законодавством настає з 14 років.
Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання. Зокрема, це можуть бути наступні статті.
Стаття 111 (Державна зрада) – карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
Стаття 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану) – карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
Частина 2 статті 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) – карається до десяти років позбавлення волі.
Водночас згідно з ч. 3 ст. 111 ККУ громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності. Якщо отримали пропозицію скоєння диверсій за гроші чи отримали інформацію про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook