У Тульчинському районі проводять пероральну імунізацію лисів. Роблять це одночасно у дев’яти громадах. Про це розповіла очільниця районного управління Держпродспоживслужби області Юлія Щаблевська. За три дні розкидали 30 тисяч доз.
Інформує Суспільне Вінниця.
” У даній компанії беруть участь працівники райлікарні ветмедицини, працівники лісомисливського господарства та працівники товариства мисливців та рибалок” , — сказала Юлія.
Приманку кладуть поруч із норами лисів, а також у місцях водопою та там, де є лисячі сліди. Брикети — у спеціальному холодильному контейнері, сказав заступник начальника Тульчинської ветлікарні Сергій Середюк.
У травні саме час вакцинувати лисів, адже у них зараз народжуються дитинчата. Тож, у такий спосіб проти сказу вакцинують і дорослих, і малих лисів.
“Вона складається з поживного елемента, в середині полімерний контейнер з вакциною, тварина прокусює контейнер, на слизові оболонки ротової порожнини тварини потрапляє вакцина”, — розповів Сергій Середюк.
Для свійських тварин вакцина не шкідлива, сказав Сергій Середюк. Її запах приваблює лише диких тварин. Ділянки, де є лисячі нори спочатку обстежують, розповів єгер Кирнасівського лісництва Володимир Миронюк
Зазначає, популяція лисів в області збільшилася в рази. Раніше цих тварин відстрілювали, зараз цього робити не можна. Тому їх часто можна зустріти біля людських помешкань.
За годину на двох локаціях розкидали 120 доз вакцини. Через 15-20 днів місця, де розкидали вакцину перевірять, аби дізнатися чи їх знайшли лиси. Імунітет проти сказу сформується щонайменше на рік.
Загалом, імунізація диких тварин проти сказу на Вінниччині розпочалася з початку травня. На область надійшло понад 244 тисяч доз вакцини, йдеться на сайті обласного управління Держпродспоживслужби.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook