Країни-учасниці МАГАТЕ закликали росію припинити ядерний шантаж

Пів сотні країн – учасниць 66-ї Генеральної конференції МАГАТЕ засудили дії РФ проти ядерних об’єктів в Україні та закликали Москву негайно припинити будь-які втручання на українських атомних майданчиках.

Колективну заяву виголосив глава делегації Канади, передає Енергоатом.

Підписанти заяви наголосили, що саме захоплення Запорізької АЕС військами РФ є корінною причиною наявних в Україні загроз для ядерної безпеки та фізичного захисту.

“Ми нагадуємо, що ризики ядерних інцидентів залишатимуться високими допоки Російська Федерація присутня на майданчику Запорізької АЕС. Станція повинна й надалі залишатися приєднаною до української електромережі як невіддільна частина української енергетичної системи”, — йдеться в заяві.

Учасники Конференції привітали проведення місії МАГАТЕ на ЗАЕС та запевнили, що й надалі докладатимуть усіх зусиль, щоб слідувати сімом принципам ядерної безпеки та захищеності, сформульованим на основі стандартів те керівних документів МАГАТЕ з ядерної та фізичної безпеки.

Делегати закликали росію припинити наражати на небезпеку весь світ і “з нетерпінням” очікують створення захисної зони ядерної безпеки та фізичного захисту на ЗАЕС та навколо неї у спосіб, який забезпечить захист суверенітету і територіальної цілісності України.

“Ми знову закликаємо РФ негайно припинити всі дії проти ядерних об’єктів та на ядерних об’єктах в Україні для того, щоб українські компетентні органи змогли відновити повний контроль над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України задля забезпечення їхньої безпечної та надійної експлуатації, а також для того, щоб МАГАТЕ безпечно й у повному обсязі здійснювало свою діяльність з перевірки гарантій в Україні”, – йдеться у заяві.

Також учасники Конференції наголосили що не визнають результатів псевдореферендумів на окупованих територіях України.

“Будь-які сфальсифіковані референдуми, проведені РФ в межах міжнародно визнаних кордонів України, не матимуть юридичного чи політичного впливу на статус ЗАЕС або територій навколо неї”, — наголосили країни-учасниці МАГАТЕ.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook