Пожежна (НЕ)безпека

У Вінниці перевірять усі навчальні і соціальні заклади

Уже вдруге за рік у Вінниці перевіряють пожежну безпеку, і вдруге після трагічної пожежі в Одесі. 18 грудня рятувальники інспектували школу №15 вище художнє професійно-технічне училище №5.
У школі перевірку почали із евакуаційних виходів. І старший інспектор Андрій Коваль одразу вказує на подвійні двері біля першого виходу.

  • У вашому випадку одні з дверей просто зайві. Ми розуміємо, що можуть бути протяги, але двері мають відчинятися у напрямку евакуації – тобто назовні. Варто замінити двері на інші, які могли б утримувати тепло, – пояснює він.
  • Далі інспектор радить прибрати сміттєві баки, які стоять біля другого евакуаційного виходу. Вони зменшують ширину коридору.
  • Має бути хоча б два вогнегасники на таке велике приміщення, – каже Андрій Коваль в актовій залі. – Комп’ютерні класи, актові зали мають бути забезпечені одним вогнегасником на кожні 20 кв.м., хоча б 2-літровим.
  • Усі вогнегасники у школі справні, перезаряджені і їх є достатньо. Грати на вікнах на першому поверсі уже почали знімати.
  • Майстер їх розріже й повісить спеціальні замки, які дозволять відкрити чи закрити решітку, – каже в.о.директора школи Лариса Ковальчук. – Раніше таких вимог не висували, але зараз кажуть, що в разі потреби має бути можливість вийти через вікна. Процес пішов. Але… це кабінет інформатики, тому вікна мають бути захищені, самі розумієте, – пояснює Лариса Ковальчук.
  • Інспектор радить адміністрації школи спланувати монтаж протипожежної сигналізації – вона має бути в усіх навчальних закладах, де перебуває понад 360 дітей.
  • Ми вносимо це в план бюджету постійно, але понад 800 тис. грн школа сама не потягне, – каже в.о.директора. – У нас навчається 1279 дітей при потужності 800-900 осіб. Класи переповнені, в деяких навчається близько 38 учнів, – зазначила в.о. директора.
  • Недоліки, виявлені у школі, інспектор ГУДСНС ділить на дві групи: режимного характеру і ті, виправлення яких потребує фінансування.
  • В актовій залі планують робити ще один евакуаційний вихід. За наявності коштів це роблять, – пояснює Андрій Коваль. – Як показує практика, під час перевірок всі вимоги інспекторів виконують. У приписі до виконання ми ставимо терміни, за які потрібно усунути недоліки.
  • В училищі №5 пожежна сигналізація змонтована. Утім тут теж є решітки на вікнах і немає планів евакуації.
  • – Це потрібно зробити! Як нам пояснили, план схеми евакуації відсутній через перепланування приміщення, зараз його якраз роблять, – зазначає інспектор Андрій Коваль. – Видно, що заклад модернізують. Наприклад, раніше перевіряли це училище і сказали дирекції, щоб облаштували двері на сходовій клітині, аби зменшити поширення полум’я та продуктів горіння. Зараз цей недолік усунули.
    Після пожежі в Одесі, яка забрала життя 16-тьох людей, керівництво України ухвалило рішення про додаткові перевірки об’єктів з масовим скупченням людей. До лютого 2020 року у Вінниці перевірять не тільки навчальні заклади, а й лікарні, гуртожитки, розважальні центри.
  • У нашому графіку майже 2000 об’єктів, – каже заступник начальника Головного управління ДСНС області із запобігання надзвичайним ситуаціям Олег Сторожук. – Ймовірно, цей список будемо коригувати. Всі ці заклади ми планово перевіряємо щороку. Очікуємо, що такі інспекції будуть додатковим поштовхом для усунення недоліків усім керівникам закладів і тим, хто їх фінансує. Якщо на об’єктах виявляють порушення, які загрожують життю та здоров’ю людей, інспектори будуть готувати адміністративні позови про зупинення роботи закладів до усунення недоліків.
  • Також Олег Сторожук каже, що питання суми штрафів уже підняли на державний рівень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook