Що чекати Україні від Трампа?

Що чекати Україні від Трампа?


Риторика Трампа дійсно напружує українців. Проте, це лише слова, а дії нового президента можуть виявитися зовсім іншими. Він уже давав привід сумніватися у остаточності його висновків. Наприклад, у травні 2016 року він сказав у інтерв'ю Reuters таке:
- Той факт, що він (Путін. - Авт.) говорить про мене гарні речі, не означає, що це допоможе йому у переговорах. Це зовсім йому не допоможе.
Тоді ж він заявив, що йому дуже не подобається те, що Путін робить на Донбасі.
Урешті-решт, якщо говорити про сподівання, то можна згадати Обаму. Які надії покладалися на нього у 2008 році! Але він обрав шлях президента миру, що мало наслідком нерішучість у Сирії, а потім і в Україні.
Щоб судити про те, яким буде президентом Трамп, також варто дочекатися його урядових призначень. Адже президент у США одночасно є й головою уряду. Якщо там не буде таких сумнівних осіб як політтехнолог Януковича Пол Манафорт, який певний час керував кампанією Трампа, то можна сподіватись на доволі жорстку лінію щодо Росії.
- 21 cічня
він (Дональд Трамп. - Авт.) стане президентом, але до цього ми знатимемо, хто керуватиме міністерствами, і коли ми знатимемо, кого він обрав, тоді вже знатимемо про ймовірну долю України, - каже американський політолог Джейсон Смарт.
Поки що стопроцентно відомо лише, хто буде віце-президентом - губернатор Індіани Майк Пенс. Цей добродій не повинен викликати в українців побоювань. Згадаймо, як він характеризував Путіна під час дебатів. За його словами, російський президент - це "маленький агресивний лідер". Він переконував, що у випадку перемоги Трампа Росія відчує на собі всю силу Америки.Трамп представляє республіканців, які завжди були налаштовані більш жорстко до Росії, ніж демократи на чолі із Обамою.
Український посол у США Валерій Чалий поділився думкою про те, що Україна має гарні шанси на підтримку американського Конгресу за умови перемоги Дональда Трампа. За його словами, на виборах перемагають конгресмени і сенатори, які чітко висловлювалися на підтримку України.
Варто нагадати, що окрім президента американці переобирали також нижню палату свого парламенту (палату представників Конгресу США) й третину верхньої (Сенат). Перемогли республіканці, вони збережуть більшість у обох палатах.
А якщо президентом також буде республіканець, то можна розраховувати на те, що ініціативи щодо України ухвалюватимуться швидше саме при Трампі.
Ще одна причина, чому Трамп може виявитися не тією конячкою, на яку варто було ставити Кремлю - це його непередбачуваність. Власне, уся його кампанія була побудована на ламанні стереотипів і суспільних заборон. Так само поводить себе із Заходом Путін.
Та у випадку із Трампом коса може найти на камінь, роль яких зіграють двоє любителів ламати усталені правила. А зважаючи на економічні, військові й інші можливості США і Росії, зрозуміло, на чию користь закінчиться змагання.
Через цю непередбачуваність нового президента поки що не варто розраховувати на якусь конкретну зовнішню політику щодо України. Якою вона буде, хто її втілюватиме, чи буде вона стабільною - все це поки що питання без відповіді.
 

"Місто" запитало у вінничан: "Як вплинуть результати виборів президента у США на ситуацію в Україні?"
 

Денис Нелюбін, оператор устаткування:
- Вважаю, що не сильно вплинуть. Над нашою країною працюють різні департаменти і що говорити президенту, надиктовують завчасно.

Ганна Василівна, прибиральниця:
- Може і вплинути. У нас весь час якісь сюрпризи. Політика така, що кожен має свою думку.

Михайло Сокол, кандидат технічних наук:
- Думаю, що навряд щось зміниться принципово. Це побічно і не настільки важливо, хто буде президентом.

Людмила Іванівна, пенсіонерка:
- Трамп - проросійський. Він підтримує Путіна, а нам це не вигідно. Хоча буде так, як вирішить сенат.

Ігор, приватний підприємець:
- Думаю, що ніяк. Не все залежить від президента. Тому що там все вирішує не він, а парламент.

КОМЕНТАРІ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман:
- Вітаю американців із обранням нового глави держави, а новообраного президента США із перемогою на виборах. Сподіваюсь, що нова адміністрація продовжить курс підтримки України.

Екс-губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі:
- Знайомий із ним більше 20 років, ми товаришуємо. Я це акуратно передбачав. Сильна особистість із непередбачуваною політикою. Ми повинні бути обережні і організовані більше ніж будь-коли.

Політолог Володимир Фесенко:
- Непередбачуваність Трампа і його можливі спроби домовитись із Путіним для нас можуть нести потенційні ризики.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

567

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

482

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

397

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

392

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

378

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...