Терапія навкулачки


Як вінничанин 20 гривень перетворив на 850
За традицією ми не називаємо справжніх імен і прізвищ героїв наших судових нарисів, замінюючи їх на вигадані, які нерідко дають додаткові характеристики своїм носіям. Коли я готував до публікації цей матеріал, то вже на стадії ознайомлення із документами не сумнівався, яке прізвище має носити майбутній головний персонаж: Скандалістенко. Ризикну припустити, що такої лінії поведінки він дотримується і у інших життєвих ситуаціях, а не лише у тій, що зафіксована у зовсім свіжій судовій справі, вирок по якій оголошено Вінницьким міським судом два тижні тому.
Розігрались події у лютому цього року, коли Дементій Скандалістенко прийшов до Вінницького обласного наркологічного диспансеру "Соціотерапія" для того, щоб пройти профогляд і отримати довідку, оскільки, за його словами, він мав намір усиновити дитину. У медичному закладі Дементій дізнався, що за таку довідку він має заплатити 20 гривень - причому цілком офіційно, у касу диспансеру, а не у лікарську кишеню.
"Цілих 20 гривень? З мене?? За що???" - такі думки, вірогідно, сяйнули у голові Скандалістенка. І він почав домагатися справедливості, щоб таку суму - загалом сміховинну! - не платити. Навіть викликав до диспансеру поліцію. Поліцейські, щоправда, адекватно оцінили ситуацію і, аби заспокоїти Дементія, пообіцяли пізніше із усім цим розібратись.
Трохи оговтавшись, Скандалістенко зателефонував дружині, якій поскаржився на кричущу несправедливість, і пішов далі - на огляд до психіатра. Як зазначається у документах, "він пройшов тест у психіатра, заплатив за сертифікат і повернувся знову у попередній кабінет". Тут варто додати, що за цей час до диспансеру приїхала вагітна дружина Дементія, щоб надавати чоловікові, так би мовити, "моральну" підтримку.
Коли у кабінеті наркологів Скандалістенко доправлявся свого, "кидався паперами і ображав лікаря", "почав висловлюватися нецензурною лайкою", відчинилися двері і вбігла дружина Дементія, яка "почала також висловлюватись нецензурною лайкою" (цитуємо документи).
Лікарка випровадила їх у коридор, виписала необхідний сертифікат і рушила із кабінету. А далі процитуємо, як викладено фабулу події у вироку суду: "вона (лікарка. - Ред.) вийшла і повідомила, що викличе працівників поліції. Коли вона діставала телефон до неї підбігла дружина обвинуваченого і вдарила її, після чого обвинувачений також підбіг до неї і вдарив її кулаком у область лоба, після чого у неї пішла кров".
Ясна річ, що після такого повороту до диспансеру викликали швидку допомогу і поліцію, а Дементій Скандалістенко став фігурантом кримінального провадження за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за завдання умисного легкого тілесного ушкодження.
Четвертого листопада суд поставив у цій скандальній справі крапку, визнавши Дементія Скандалістенка винним і присудивши йому сплатити штраф у розмірі 850 гривень. Тож чи варто було "зажимати" отих нещасних 20 гривень?
Скажемо більше: Дементію ще й пощастило, бо потерпіла не стала заявляти цивільний позов. А якби заявила, то із майже стовідсотковою певністю можна стверджувати, що сума, яку Скандалістенку довелось би виплатити, значно зросла б.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

477

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

344

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

169

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

165

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...