Шведи навчали енергоефективності

Шведи навчали енергоефективності


Сучасні "чисті технології" на форумі у Вінниці демонстрували всій країні
У Вінниці минулого тижня відбувся третій Шведсько-український форум з енергоефективності й чистих технологій. Організований посольством Швеції в Україні і Шведською торговою та інвестиційною радою у партнерстві з Вінницькою міськрадою та Північною екологічною фінансовою корпорацією (Nefco), він зібрав учасників з усієї країни. Обговорювались нагальні потреби міст України у сферах вдосконалення енергоефективності, водоочистки та дотримання екологічних стандартів. Широко пропагувались шведські технології і рішення у сфері енергетики й охорони навколишнього середовища, а також доступні можливості реалізації за кошти міжнародних фінансових інституцій проектів у сфері енергоефективності і захисту довкілля.
Із делегатами від українського місцевого самоврядування і комунальних підприємств спілкувалися представники шведських компаній, міжнародних фінансових організацій, що надають фінансування на реалізацію проектів з енергоефективності й охорони довкілля (ЄБРР, Е5Р, Світовий банк, Nefco), представники приватного бізнесу, експерти і науковці.
Участь у зібранні взяв Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом.
- Організація цього форуму - дуже хороший знак, - відзначив він. - Уже втретє Швеція організовує форум з чистих технологій, який дав нам нагоду відвідати Вінницю - місто, в якому є дуже велике зацікавлення у цій інноваційній сфері. Цей бізнес-форум - гарна можливість обмінятися досвідом поводження з відходами та збереження чистого довкілля. У Швеції вага цих питань дуже велика, відповідно існує велика кількість компаній, які відповідають високим вимогам уряду регіонів, простих людей, міст щодо відповідності стандартам "чистих технологій". Ці технології постійно вдосконалюються, і окремі з них ми будемо раді представити на форумі.
Зокрема, посол згадав про те, що Швеція нині навіть змушена імпортувати відходи, аби у повній мірі завантажити свої численні переробні підприємства.
- У Швеції лише незначна частка відходів справді йде на сміттєзвалища, левова ж частина переробляється у енергію, інші матеріали. Ми побудували заводи для виробництва енергії з відходів і зараз нам їх навіть не вистачає.
Пізніше, згадуючи ці слова у своїй промові, мер Вінниці Сергій Моргунов пожартував, що представникам шведських компанії, мабуть, варто поцікавитися ситуацією у Львові.
- Може, у Львів їх попросити поїхати, щоб подивилися. Може, щось заберуть...
Він також заявив, що в України є великий шанс добитися енергонезалежності, застосовуючи світовий досвід щодо енергоефективних заходів.
- І світ, і ми нині рухаємося в одному напрямку - це напрямок енергоефективності та енергозбереження, - говорить Сергій Моргунов. - І це стосується не лише дій влади на місцях, це - і оселі, і бізнес, і промисловість... І тому так потрібно звертати нині увагу на енергозбереження та інші новітні технології. І якщо говорити про Вінницю, то ми розпочали цю роботу ще п'ять років тому, коли наше місто приєдналося до Угоди мерів. Тоді ми взяли на себе зобов'язання на 20% зменшити використання енергоресурсів, зокрема, газу. Далі підписали низку зобов'язань, зокрема - меморандум з Швейцарською Конфедерацією і почали працювати комплексно з точки зору сталого енергетичного розвитку.
Міський голова згадав і про концепцію розвитку "Вінниця 2020", яка також передбачає ряд енергоефективних заходів та використання "чистих технологій".
- Ідея нашого експертного спілкування у тому, аби поділитися досвідом запровадження шведських технологій та дізнатися про місцеві ініціативи у Вінниці, оскільки у вас дуже прогресивне місто та прогресивний регіон, - зауважила регіональний менеджер Шведської торгової й інвестиційної ради Б'янка Дохторович.
Примітно, що того дня учасники форуму могли не лише теоретизувати на тему енергозбереження, але й за бажанням відвідати очисні споруди "Вінницяводоканалу", полігон твердих побутових відходів "Ековіну", твердопаливну котельню "Вінницяміськтеплоенерго" на вулиці Баженова.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

574

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

486

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

401

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

396

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...