Як вінницький художник дивував Китай і сам дивувався

Як вінницький художник дивував Китай і сам дивувався

Крім Володимира Козюка, Україну у Піднебесній представив ще один український митець - Ігор Мельничук
Відомий вінницький художник, фотограф і колекціонер Володимир Козюк став учасником Першого Міжнародного культурного ЕКСПО-2016 Шовкового шляху, який проходив у китайському місті Дуньхуан наприкінці вересня.
У рамках цього заходу він чимало поїздив цією далекою країною, надихнувся її природою, оригінальними художніми ремеслами і ставленням місцевої влади до китайських митців.
- Вразило, на якому високому рівні обговорюються питання культури, мистецтва, збереження культурної спадщини і історичних надбань народів, - говорить Володимир Козюк. - Загалом у заходах форуму взяли участь представники із 84 країн, а роботи для експозиції і самих учасників форуму відбирали виключно представники китайської сторони, - каже художник.
Українську делегацію на міжнародному форумі очолив Міністр культури України Євген Нищук. А крім Володимира Козюка Україну у Піднебесній представив ще один український митець - Ігор Мельничук.
Вінницький художник зазначив, що це вже не перша його поїздка до Китаю, а можливість для участі у такому представницькому заході йому певним чином відкрила активна виставочна діяльність і співпраця із Національним реєстром рекордів.
- Завдяки цим проектам мене помітили представники Китаю, а те, чим я ці проекти наповнював, дало можливість мені поїхати до цієї країни. А от вже моя поїздка відкриває можливість для українсько-китайської співпраці на рівні інших митців, музеїв, художніх колективів. Фактично, згадуючи "вікно у Європу", це те саме вікно, але у Китай. Воно вікрите, залишається лише скористатися цією можливістю, - каже Володимир Козюк.
За словами художника, рівень культури у Китаї традиційно дуже високий, а відношення до неї із боку держави нині надзвичайно відповідальне.
- Якщо китаєць успішно займається бізнесом, до нього "прикріпляють" художника, якого він мусить підтримувати, - ділиться враженнями від побаченого і почутого Володимир Козюк. - Тому той, хто займається творчою роботою у Китаї, не мусить постійно турбуватися про те, що їстиме завтра. Там міркують, що, відволікаючись на буденні турботи, митець менше зробив би корисного для своєї країни.
 

Володимир Козюк - народний художник України, фотограф, колекціонер, краєзнавець і меценат. Установив десять національних рекордів України, має найвагомішу колекцію старої листівки і народної ікони Поділля в Україні.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

567

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

482

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

397

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

392

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

378

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...