У Кирнасівці у свиней - африканська чума

У Кирнасівці у свиней - африканська чума

Заражених тварин уже знищили, у селі - карантин
Чотири карантинних пости, ретельний огляд усіх машин та обов'язкова дезінфекція ферм, доріг і автомобілів. У селі Кирнасівка Тульчинського району - спалах африканської чуми. На одному із господарств вже знищили майже півтисячі заражених свиней. Інші фермери також зазнають збитків.
- А що робити? Які більші - підуть на забій, на переробку. Ми ще не знаємо нічого фактично. Яку ціну дасть м'ясокомбінат за великих свиней, припустимо. То що збитки будуть і згаяний час - це факт, - так розповідав фермер Сергій Лелека журналісту наступного дня після того, як у районі запровадили карантин.
Господарство цього фермера хвороба оминула. На "заражене" - нікого не пускали.
Спалах африканської чуми свиней в одному фермерському господарстві Кирнасівки зафіксували 25 серпня. У Києві експертиза підтвердила діагноз 29 серпня. За словами начальника ГУ Держпродспоживслужби області Григорія Сидорука, після підтвердження хвороби у цього ФОПа свиней відразу спалили.
- Причина - безконтрольне завезення свиней. Дерегулятивні процеси забороняли нам без заяви власника робити перевірки. Тому ми могли вірити тільки йому, що в нього своє поголів'я. Коли почалися розбиратися, то виявилось, що він завозив свиней із Хмельницької області. Масова загибель почалася 25 числа. Загинули 152 тварини. На сьогодні знищили 356 голів безкровним методом, тобто уколами формаліну і спалили. Спалили весь інвентар, який там був і все, що відривається від стін, підлоги, - розповів Григорій Сидорук.
Карантин у Кирнасівці запровадили на 40 діб. Але під наглядом спеціалістів буде увесь Тульчиський район.
- У цьому селі буде ходити 15-20 груп із числа депутатів, ветеринарів, психологів. Фахівці будуть роз’яснювати людям, що ми не будемо заставляти знищувати поголів’я до першого випадку виявлення хвороби у домогосподарствах. Адже у людей одразу пішла паніка, і вони почали думати, куди дівати свиней. Є підприємці, які цим користуються і хочуть скупляти свиней по людях, - каже Григорій Сидорук.
Менше пощастило фермерам, які працюють у визначених межах від осередку, де була виявлена хвороба. Їхніх свиней у добровільно-примусовому порядку потрібно вирізати.
- Всі свині, яких тримають ФОПи, що поряд з осередком захворювання, найближчим часом заб’ємо на Тростянецькому м’ясокомбінаті під нашим наглядом. Це десь 500-600 голів. М’ясо будемо використовувати на проварку, тобто на варені ковбаси, - пояснив Григорій Сидорук.
За словами першого заступника губернатора Андрія Гижка, вирішено виділити 156 тис.грн. з обласного резерву на боротьбу з африканською хворобою свиней. Кошти підуть на пальне, дезинфікуючі матеріали, аби допомогти підрозділам ДСНС.
За серпень в Україні зареєстровано 24 спалахи африканської чуми свиней у 9 областях. Уперше хворобу зареєстровано у Хмельницькій, Чернівецькій, Кіровоградській і Харківській областях. Водночас ветеринари кажуть, що цей вірус небезпечний лише для тварин.
 


Марина ГОРБАТЕНКО, Олексій КЕРМАНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

110

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

107

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

104

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

103

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

99

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...