Нову дорогу на площі ім.Гагаріна підняли на півметра

Нову дорогу на площі ім.Гагаріна підняли на півметра

Якщо навіть "Боїнгу" доведеться сісти, дорога витримає, - каже керівник Вінницької транспортної компанії
Масштабну реконструкцію площі Гагаріна у Вінниці, як і планувалось, завершили до 1 вересня. Вона тривала три місяці. За цей час повністю облаштували дренажну і зливову системи, замінили водогін, реконструювали контактну мережу трамваїв і тролейбусів, заасфальтували дорожнє покриття, тротуари.
На транспортній розв'язці проклали майже кілометр трамвайної колії. Робили це за новою технологією - з укладанням спеціальних плит і замощенням полотна бруківкою. Для облаштування колії на площі Гагаріна використали 342 плити. Також робітникам довелося підняти рівень дороги майже на 50 сантиметрів, аби був менший кут підйому трамваїв.
- Роботи практично проводилися цілодобово, - розповідає директор КП "Вінницька транспортна компанія" Микола Форманюк. - Коли ми зняли перший шар асфальту, то побачили, що 44 роки тут не робився ремонт, все було у дуже поганому стані, і дорога - теж. Там фактично не було основи - лише 20 см асфальту і 40 см відсіву, а потім - глина і болото. Тепер під основою гранітні брили, потім йде крупний щебінь і ще шар меншого щебеню. Тобто сьогодні там дуже сучасна дорога, і якщо навіть "Боїнгу" доведеться сісти, вона витримає.
Загалом на ремонт площі Гагаріна спрямували понад 34 млн. грн. З них 26 млн. грн. з  Державного фонду регіонального розвитку, решта - з міського бюджету.
Дехто із вінничан не вірив, що площу встигнуть відремонтувати у визначені терміни.
- Коли ми розпочинали роботу на цій площі, дуже багато було сумнівів і пліток, мовляв, не встигнемо. Але ми були впевнені, що працює серйозний колектив, тому роботи будуть виконані вчасно. Я був там не один раз і бачив, як працюють люди. Це приклад реальної командної роботи, що дало дуже гарний результат, - звернувся до робітників міський голова Сергій Моргунов.
Він разом із губернатором перед відкриттям площі приїхали оглянути роботу і подякувати працівникам. Голова облдержадміністрації Валерій Коровій зазначив, що кожний вклад в інфраструктуру Вінниччини - це ще один крок до європейських стандартів.
- Питання доріг залишається актуальним. На утримання загальнодержавних доріг, які перебувають у підпорядкуванні "Укравтодору", кожного року потрібно виділяти щонайменше 1 млрд. грн. У кінці квітня 2016 року урядом було ухвалено ряд постанов, які розблокували питання ремонту доріг. Однією із них є співфінансування ремонту загальнодержавних доріг. Наразі розпочато роботи в селі Стрижавка та Калинівці, - зазначив Валерій Коровій.
Усіх, хто займався реконструкцією площі Гагаріна, а це 55 працівників, отримали від мерії премії, подяки і грамоти. Нагороди вручили губернатор Вінниччини Валерій Коровій, мер Вінниці Сергій Моргунов і секретар міської ради Павло Яблонський.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...