Барельєф Юзефу Пілсудському у Вінниці не демонтують

Барельєф Юзефу Пілсудському у Вінниці не демонтують

Однією із найрезонансніших петицій, що розміщувались на сайті Вінницької міськради останнім часом, була вимога демонтувати барельєф Пілсудському. Микола Кравченко 7 липня подав петицію такого змісту: "Вимагаємо прибрати із вул.Соборної барельєф Юзефа Пілсудського як автора наказу про пацифікацію, репресивних дій із боку польської влади із застосуванням поліції і армії проти українського цивільного населення Галичини.
Пацифікація супроводжувалась масовими арештами, побиттям і вбивствами людей, закриттям і руйнуванням українських установ у Галичині, репресіями українських політичних діячів. Вшанування пам'яті людині, відповідальної за злочини проти Українського Народу, є паплюженням пам'яті загиблих і постраждалих внаслідок репресивних дій."
Ця петиція зібрала 356 голосів на свою підтримку і 3 серпня із міськвиконкому надійшла відповідь.
"Попри факти нехтування національними правами українців Галичини і Волині у 1930-х роках, особистий внесок Юзефа Пілсудського, як тодішнього очільника Польщі, у розвиток подій Української революції 1917 - 1921 рр., зокрема польсько-українського союзу 1920 р. (пакт "Пілсудський - Петлюра"), применшувати не слід. Вищезгадана українсько-польська угода 1920 р., яка за словами очільника УНР Симона Петлюри була не "…штучним утвором політичної нерозважливості чи злої волі, а історично вимушеним фактом, неминучим ланцюгом у ході політично-мілітарних подій нашої новітньої історії…", надала можливість відновити українську армію після зимової катастрофи 1919 р., отримати вагому матеріально-технічну допомогу, а також звільнити Київ і значну частину Правобережної України від військ більшовицької Росії.
Домінуючу роль у тодішній співпраці відігравала особиста позиція Юзефа Пілсудського. Завдяки його потугам польська військова допомога не припинилась навіть після укладення польсько-радянського перемир'я (Ризький договір): армія УНР продовжувала своє існування у польських таборах для інтернованих і впродовж 4 років зберігала свою організаційну структуру", - значиться у відповіді.
Також у відповіді сказано: тому, у 2008 році на фасаді будинку за адресою: вул.Соборна, 67, м.Вінниця, було встановлено меморіальну дошку на честь виступу із промовою 17.05.1920 року у залі цього будинку голови польської держави Юзефа Пілсудського, який перебував у Вінниці на запрошення уряду Української Народної Республіки (власник дошки - Вінницьке обласне благодійне товариство "Світлиця Польська", фундатор - м. Кельце). У верхній частині вказаної дошки зазначено: "Без незалежної України не може бути незалежної Польщі".
Враховуючи вищевикладене, встановлення барельєфу Юзефу Пілсудському не порушує Закон України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки" і являється історичною цінністю боротьби українського народу за незалежність, а отже демонтажу не підлягає".
 

Подай петицію!

Нині триває збір підписів на 23 петиції до міської ради.
Найпопулярніші:
- "Реконструкція центрального міського стадіону "Локомотив" - 65,7% голосів;
- "Центральний автовокзал" - 28,6% голосів;
- "Реконструкція фонтану на проспекті Юності біля супермаркету "АТБ" - 28,3% голосів;
- "Обмеження руху мотоциклів на вулицях міста Вінниця" - 27,1% голосів;
- "Встановлення світлофора за вимогою на вулиці Привокзальній" - 26,6% голосів.
Відповідь надано на 189 петицій.
Найпопулярніші:
- "Заборонити обгороджувати Центральний парк великим парканом" - відповідь від 3 червня;
- "Батьки і учні проти об'єднання 5 і 31 шкіл" - відповідь від 3 червня;
- "Про заборону перенесення протитуберкульозного диспансера" - відповідь від 1 червня;
- "Зменшення тарифу на проїзд у громадському транспорті!" - відповідь від 22 липня.
Нагадаємо, що подати петицію можна на сайті міськради www.vmr.gov.ua у розділі "електронні петиції".
Відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" вінничани можуть звернутися до влади ще й у такий спосіб:
- надіслати письмове звернення на адресу: 21100 м. Вінниця, вул.Соборна, 59;
- надати звернення до відділу звернень апарату міської ради і її виконкому особисто або через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства за адресою: Вінниця, вул.Соборна, 59 (понеділок - четвер із 9.00 до 18.15, п'ятниця - із 9.00 до 17.00, обідня перерва - із 13.00 до 14.00);
- викласти звернення усно на особистому прийомі у керівництва міськради і керівників виконавчих органів відповідно до графіку прийому (графік прийому на сайті Вінницької міськради у розділі "Петиції і звернення громадян").
У цьому ж розділі можна звернутись електронною поштою до голови, його заступників і директорів департаментів.
Уся інформація подана станом на 29 серпня 2016 року.

Про перевезення пенсіонерів у години пік

На сайті міськради традиційно багато петицій, які стосуються кращої організації транспортного сполучення і ціноутворення. Однією із найоригінальніших стала пропозиція дещо обмежити право пільговиків на безплатний проїзд.
Зокрема, 21 липня вінничанка Олена Правдюк розмістила таку петицію:
"Вже п'ять років у Львові введено платний проїзд пільговикам у години пік. Так відрегульовано пасажиропотік, створено комфортніші умови проїзду для пасажирів. У Вінниці ситуація жахлива! Весь громадський траспорт перетворився на "пенсіонеровози". Досить того, що ми вимушені платити більше, аби їх проїзд був безкоштовним, так ще і не можливо доїхати на роботу бо транспорт переповнений! Невже лише пільговики - люди! А решта мають працювати і катуватись у транспорті за свої гроші? Вважаю, що можна і пільговикам із повагою віднестись до решти пасажирів і спланувати свій проїзд так, щоб він не припадав на пікові години, тим більше, що у них весь час вільний і за спізнення на базар не штрафують, а за спізнення на роботу - із нею можна попрощатись!"
Ця петиція зібрала 362 голоси на свою підтримку і 15 серпня із міськвиконкому надійшла відповідь.
"Відповідно до пунктів 1, 6 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основи соціального захисту населення.
Пільги надаються на підставі посвідчення, що підтверджує відповідний статус громадян і дає право користуватися пільгами відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 року №354 "Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування" і від 16.08.1994 року №555 "Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року №354", які є чинними на сьогоднішній день, пенсіонери за віком і інваліди мають право на безплатний проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) і приміських маршрутах на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус і у якому зазначено групу інвалідності.
Таким чином, враховуючи вищезазначені нормативні документи, для обмеження часу безкоштовного проїзду пільговим категоріям громадян Вінниці у години-пік у міському пасажирському транспорті немає підстав".

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

824

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

638

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

428

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

372

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

371

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...