Депутатський популізм завадив фінансуванню громад

Переможці обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад не можуть отримати кошти
Третя черга фінансування з обласного бюджету переможців 13-го обласного конкурсу опинилася під загрозою зриву.
- За наполяганням депутатського корпусу свого часу було прийнято рішення - збільшити фонд конкурсу територіальних громад. Цього року він складає 13 млн. грн.., що значно більше від минулорічних семи мільйонів, - каже директор департаменту фінансів Вінницької облдержадміністрації Микола Копачевський.
За його словами, таке роздування конкурсного фонду відображає зрозуміле прагнення щойно обраних депутатів допомогти тим громадам, які їх висували.
- Конкурс певною мірою перетворився на ще один депутатський фонд, - каже держслужбовець. - Постійно чути: "дайте на мій округ... дайте на мій округ..."
Утім, це не найгірше, що могло трапитися. Попри збільшений загальний фонд фінансування першої та другої черг відбулося без затримки. А от з третьою чергою виникли проблеми.
- Конкурсна комісія визначила переможців, на фінансування проектів яких потрібно не 13, а 14,2 млн. грн., - говорить Микола Копачевський. - Перших два етапи конкурсу ми профінансували 100%, жодних запитань не було. Але тепер, коли я отримав документи щодо фінасування проектів на 4,2 млн. грн, а маємо у бюджеті на ці цілі лише 2,9 мільйона, то, звісно ж, не можу виконати це завдання. Не можу, скажімо, не придбати лампу гамма-випромінювача для Вінницького обласного онкодиспансера, як це передбачено бюджетом, а натомість роздати ще додаткові кошти сільрадам.
- Більше того, ми зараз спостерігаємо ситуацію, коли деякі сільради не можуть дати раду тим коштам, які у них вже є на рахунку. Але це ж у нас святе діло - ще потягнути з обласного бюджету, - додає директор департаменту.
Як приклад він наводить Джулинку Бершадського району, Барську міську раду та деякі інші. Хоча й додає, що поряд із тими сільрадами, яким децентралізація дала у руки інструменти, за допомогою яких вони закумулювали на рахунках значні кошти, в області є й чимало сіл, яким кошти аж ніяк не завадили б. Але вони конкурс територіальних громад не виграли.
- Як депутат і як директор департаменту на майбутнє я ініціюватиму зміни у конкурсі територіальних громад, що проводити його не серед усіх, а лише серед тих, для кого ці кошти є справді життєво необхідними, - говорить держслужбовець.
Що ж стосується фінансування третього етапу цьогорічного конкурсу, то директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський звернувся зі службовою запискою до голови облдержадмінстрації Валерія Коровія, аби терміново витребувати з дирекції конкурсу протокол із визначенням третього етапу на суму, яка відповідає бюджетному призначенню.
- Не знаю, яке рішення прийме комісія - чи відмовити комусь конкретно, чи скоротити фінансування для всіх проектів пропорційно, але якесь рішення з цього приводу слід прийняти терміново, - каже Микола Копачевський.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

436

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

315

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

170

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

162

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...