Депутатський популізм завадив фінансуванню громад

Переможці обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад не можуть отримати кошти
Третя черга фінансування з обласного бюджету переможців 13-го обласного конкурсу опинилася під загрозою зриву.
- За наполяганням депутатського корпусу свого часу було прийнято рішення - збільшити фонд конкурсу територіальних громад. Цього року він складає 13 млн. грн.., що значно більше від минулорічних семи мільйонів, - каже директор департаменту фінансів Вінницької облдержадміністрації Микола Копачевський.
За його словами, таке роздування конкурсного фонду відображає зрозуміле прагнення щойно обраних депутатів допомогти тим громадам, які їх висували.
- Конкурс певною мірою перетворився на ще один депутатський фонд, - каже держслужбовець. - Постійно чути: "дайте на мій округ... дайте на мій округ..."
Утім, це не найгірше, що могло трапитися. Попри збільшений загальний фонд фінансування першої та другої черг відбулося без затримки. А от з третьою чергою виникли проблеми.
- Конкурсна комісія визначила переможців, на фінансування проектів яких потрібно не 13, а 14,2 млн. грн., - говорить Микола Копачевський. - Перших два етапи конкурсу ми профінансували 100%, жодних запитань не було. Але тепер, коли я отримав документи щодо фінасування проектів на 4,2 млн. грн, а маємо у бюджеті на ці цілі лише 2,9 мільйона, то, звісно ж, не можу виконати це завдання. Не можу, скажімо, не придбати лампу гамма-випромінювача для Вінницького обласного онкодиспансера, як це передбачено бюджетом, а натомість роздати ще додаткові кошти сільрадам.
- Більше того, ми зараз спостерігаємо ситуацію, коли деякі сільради не можуть дати раду тим коштам, які у них вже є на рахунку. Але це ж у нас святе діло - ще потягнути з обласного бюджету, - додає директор департаменту.
Як приклад він наводить Джулинку Бершадського району, Барську міську раду та деякі інші. Хоча й додає, що поряд із тими сільрадами, яким децентралізація дала у руки інструменти, за допомогою яких вони закумулювали на рахунках значні кошти, в області є й чимало сіл, яким кошти аж ніяк не завадили б. Але вони конкурс територіальних громад не виграли.
- Як депутат і як директор департаменту на майбутнє я ініціюватиму зміни у конкурсі територіальних громад, що проводити його не серед усіх, а лише серед тих, для кого ці кошти є справді життєво необхідними, - говорить держслужбовець.
Що ж стосується фінансування третього етапу цьогорічного конкурсу, то директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський звернувся зі службовою запискою до голови облдержадмінстрації Валерія Коровія, аби терміново витребувати з дирекції конкурсу протокол із визначенням третього етапу на суму, яка відповідає бюджетному призначенню.
- Не знаю, яке рішення прийме комісія - чи відмовити комусь конкретно, чи скоротити фінансування для всіх проектів пропорційно, але якесь рішення з цього приводу слід прийняти терміново, - каже Микола Копачевський.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

114

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

72

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...

72

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

69

У Вінниці у понеділок водій просто зніс трамвайну зупинку біля ТЦ Plaza (колишній ТЦ "ШОК"). ДТП сталася 15 липня о 21.40 на вулиці Келецькій. ...

66

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...