Розв’язуємо проблеми разом із газетою “Місто”

Нагадаємо, що скриньки довіри газети “Місто” розміщені у кожному ЖЕКу. Також вони розташовані у приміщеннях управлінь соцзахисту, районних рад. Не забудьте вказати у листі своє прізвище, адресу та контактний телефон, щоб ми знали, як з вами підтримувати зв’язок. Якщо бажаєте, щоб ваше ім’я не розголошували, зазначте це у своєму листі. Пишіть, звертайтеся.
Ваше “МІСТО”

Переїзд із Пананіна ціною у 10 тисяч гривень? Цього бояться торговельники
У мерії кажуть, що ніяких грошей підприємці платити не повинні
Підприємців із ринку на Папаніна не так схвилювало повідомлення про переїз на Муніципальний, скільки ціна ось таких “пирогів”. Пішли чутки — за те, щоб осісти на новому ринку, потрібно заплатити 10 тисяч гривень, та й угода з ринком наче укладається тільки на рік.
— Ні, на Муніципальний я не поїду. Кому потрібні такі переїзди? — обурюється одна з підприємниць, яка не побажала себе назвати. — Це ж коли я відпрацюю ці гроші! І за що їх давати? Поки про переїзд взагалі не думаю, попрацюємо до 15 січня. А там і вирішимо, куди переїздити.
У багатьох інших підприємців думки і настрої такі самі – бояться, підраховують. А ще згадують, що свого часу інших перевозили безкоштовно, і ракушки купувати не змушували. Торгівці тоді лише пофарбували і привели до ладу свої старі робочі місця.
У міській раді кажуть, що про якісь там 10 тисяч не чули. Витрати на переїзд мерія бере на себе. А про усі деталі і нюанси потрібно говорити з керівництвом міста та адміністрацією ринку. Але головне — говорити.
— Мені хотілось би знати, хто їм сказав, що потрібно сплачувати якісь кошти? — говорить Сергій Кудлаєнко, начальник управління споживчного ринку та послуг міської ради. — Справді, ми плануємо забрати ринок Папаніна з того місця, де він є. Тому що в такому форматі, в якому на сьогодні він працює, дуже неприємно, так бути не повинно. Але ми не намагаємось вказати підприємцям: ви маєте бути на Муніципальному чи на якомусь іншому ринку.
Пропонуємо альтернативу, варіанти. На сьогодні вивчається питання переводу торгуючих на будь-який ринок. І ми, зі свого боку, максимально зробимо все можливе, щоб кожного працевлаштувати і надати торговельне місце. Щодо сплати 10 тис. грн. — такою інформацією я не володію. І хотів би зазначити, що підприємці не мають сплачувати ніяких коштів.
От тільки не усі ракушки торговців на Папаніна відповідають визначеним умовам. Дехто на ринку торгує просто з прилавків. Втім, каже Сергій Кудлаєнко, все це потрібно обговорювати. Бо чи забирати ракушки підприємцям, чи купувати нові, на сьогодні остаточно ще не вирішено.
— Необхідно, аби був єдиний стандарт торговельних місць, і щоб вони вписувались у ринок, — пояснює Сергій Володимирович. — Щоб умови не порушувались, і санітарні в тому числі, і були сприятливі для самого підприємця. Тому що продукти харчування — це специфічний товар. Найголовніше, аби ракушки влаштовували самих підприємців. Можливо, після приведення їх в якийсь кольоровий вигляд вони і залишаться у цих ракушках. Це вже їм вирішувати.
На ринку ж Муніципальному, здається, чекають початку продажу продуктів харчування, як манни небесної. Та й в мерії кажуть, що таке розширення асортименту може дати новий імпульс для розвитку ринку. Підприємці, які вже працюють на Муніципальному, кажуть, що ракушки купувати їх не змушували. І якихось “космічних” сум ніхто не вимагав.


Необліковану благодійну допомогу та зайві доплати знайши працівники міського КРУ, перевіряючи школи та садочки
Фінансових порушень на кругленьку суму у 106,21 тис. грн. виявили у дитячому садочку “Перлинка” працівники Вінницького міського контрольно-ревізійного відділу, проводячи перевіркою використання бюджетних коштів. Зокрема, у “Перлинці” необгрунтовано встановлювались та виплачувались доплати до посадового окладу, розповідає Галина Бурковська, начальник КРВ. Так, за її словами, зайвих 3,54 тис. грн. доплат отримали: колишні три медсестри (по 10% за шкідливі умови праці) та прачка (12%), а самій завідуючій управлінням освіти дозволено викладацьку роботу в обсязі більшому, ніж передбачено нормативними актами. Враховуючи те, що “своя рука — владика”, в садочку не в повному обсязі сплачувалась плата за харчування дітей безпосередньо завідуючой та головного бухгалтера.
Також у садочку не облікували подарунки, отримані як благодійна допомога, на суму 5,6 тис. грн. Крім того, працівники КРВ знайшли на 41,98 тис. грн. товарно-матеріальних цінностей, які не значились в обліку.
Як з’ясувалось, ці порушення бюджетної дисципніли можна вважати типовими, бо допускались вони і в інших школах та садочках. Так, не поспішили облікувати благодійні подарунки майже на 30 тис. грн. і у школі №21.
— Зайве нарахування доплати до заробітної плати за суміщення завідуючій здійснювалось і у дошкільному навчальному закладі №59, — каже Галина Бурковська. — Окрім того, в зазначеному закладі не все гаразд із дотриманням штатної дисципліни, необгрунтовані виплати на утримання понадштатних посад складають 1,84 тис. грн.
Також ревізори встановили, що у школі №4 надавались в оренду приміщення із заниженням розміру площі, що призвело до недоотримання 2,9 тис. грн. доходів. Крім того, спожиті орендарями комунальні послуги покривались за рахунок бюджетних коштів.
Загалом, працівники КРВ у м. Віннниці виявили фінансових порушень на суму 242,53 тис. грн. Отож є над чим працювати управлінню освіти Вінницької міськради та й самим керівникам установ.


Для кожного МАФу — свій розмір і колір
До редакції “МІСТА” звернулась вінничанка Лілія — приватний підприємець. І вона знає, що міська рада ухвалила документ, яким підприємців зобов’язують привести малі архітектурні форми до певних стандартів. Ось тільки, що то за документ і які то стандарти?
— Є відповідне рішення виконкому, датоване 2008 роком,— пояснює Володимир Левошко, заступник начальника управління архітектури та містобудування міської ради. — Затверджені концептуальні параметри упорядування МАФів. Це рішення відкрите, і кожен підприємець має змогу з ними ознайомитись.
Так, кожен МАФ має отримати свій розмір, колір, форму і т.д. До тих, де продаються продукти харчування, — одні вимоги. До МАФів, призначених для торгівлі друкованою продукцією, — інші. Визначаються і кольорова гама, і матеріали, з яких вони мають бути зроблені, і навіть, які мають бути вікна: дзеркальні або прозорі. Для кожного МАФу кожного виду торговельної діяльності свої вимоги. Усі вони виписані і навіть вимальовані у спеціальному документі.
Аби дізнатися усі деталі та нюанси, підприємцям потрібно прийти до міського управління архітектури.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

605

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

460

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

246

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

238

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

224

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...