Як Незалежність України вплинула на її однолітків

Як Незалежність України вплинула на її однолітків

25-річні вінничани розповіли, якою вони бачать Україну через 25 років
24 серпня Україна святкуватиме 25-річницю Незалежності. "Місто" запитало у однолітків Незалежної України - 25-річних вінничан: як це народитися і жити в Незалежній державі та чи вплинуло це на них. А ще поцікавилися, якою вони бачать Україну через 25 років.
Тож три питання до однолітків Незалежності:
1. Ви одноліток незалежності, як на вас це вплинуло?
2. Яким бачите себе і Україну через 25 років?
3. Ваше побажання Україні?


Євгеній Суханов, механік:
1. - Так, я одноліток нашої держави. Вплив на мене це таки мало: я звик переживати труднощі. Адже за 25 років наша держава перенесла багато як злетів, так і потрясінь. Люди мого покоління звикли не боятись труднощів, при виникненні глобальних проблем - сплочуватись, ставати один за одного. Завжди підтримувати один одного у часи скрути  і радіти за друзів в часи їх процвітання. Що, як не вище наведений приклад, є справжнім єднанням нації і доказом того, що ми єдині.
2. - Через 25 років я буду підстаркуватим, а Україна - буде могутня квітуча європейська держава з найбільш розвинутим аграрним сектором. І як заживе гарно наша ненька, то і ми її громадяни-ровесники будемо жити в достатку та злагоді.
3. - Україні побажаю як можна швидшого припинення вогню, адже ця війна завдає неабиякої сердечної травми кожному патріоту нашої держави.

Світлана Ярова, депутат міської ради:
1. –Я змалку пишалась тим, що є ровесницею Незалежності. І ця цінність у мене в крові з самого дитинства. Всі свої рішення у житті я приймаю незалежно від нав’язаної думки чи соціальних стереотипів. Ще у підлітковому віці пообіцяла собі, що досягну в житті неймовірних висот власними силами, без сторонніх і корупційних домовленостей. І таким чином у мене вдалось самотужки вступити до кращої юридичної академії країни, влаштуватись на роботу в органи державної влади, проявивши ініціативу я брала участь в міжнародних обмінах і навіть стала депутатом Вінницької міської ради, без жодних домовленостей і хабарів. Та ще й працюю зараз пліч-о-пліч з професійною командою, на чолі з міським головою. Я просто хочу розвіяти цю завісу стереотипів і показати молоді, що все можливо. Сьогодні всі можливості для молоді відкриті, і я всім своїм життям є тому яскравий приклад. Ви маєте мету – знаходьте команду та крокуйте до мети разом.
2. - Мені «двічі по 25», я - топ менеджер успішної української компанії, що працює на міжнародних ринках. Маю двоє прекрасних дітей та коханого чоловіка, вже маю одного внука. Здорових батьків, будиночок за містом і лабрадора кремового кольору. Я багато подорожую, переймаю досвід у кращих країн світу та сприяю його імплементації в рідному місті та в рідній Україні. Займаюсь громадською діяльністю та розказую 25-річним мрійникам, як моє покоління свого часу працювало над змінами в Україні. А щоб побачити Україну за 50 років, то варто поглянути на сучасну молодь. Тому в Україні, як демократичній державі, одним з пріоритетних завдань повинно бути виховання молодих людей, що має стати справою всієї держави і суспільства в цілому. Наша задача зараз еволюційно розвиватись не зриваючись на революційні крайнощі. Суспільство вже інше і продовжує прагнути змін — воно втомилося, але не хоче повертати назад, це говорить про те, що для України ще все попереду. Всі соціально-політичні процеси сьогодні відкриті та прозорі як ніколи.
3. - Настуні 25 років стануть для України, часом нових поглядів, викликів, рішень та можливостей. Тому Україні важливо пам’ятати про своїх ровесників, пам’ятати про людей, котрі боролись за незалежність, та про людей котрі щодня працюють над тим, щоб зберегти та розвинути рідне місто та Україну.

Мусель Аліна, співвласниця кафе "Super Burger":
1. - Для мене взагалі це дуже складне запитання, в силу мого характеру напевно. В правлінні Радянського Союзу я взагалі нічого нормального не бачу, це звісно суто моя думка, і я не хочу нікого образити. Тоді, як і зараз, людям вбивали в голову усіляку маячню про щасливе майбутнє «Наш лозунг — всесвітній Радянський Союз», та закликали впахувати ради загального комфорту й ігнорувати власні амбіції. А тоталітарний режим, взагалі шокує! На сьогоднішній день ми хочемо у Європу і нам запудрюють мізки саме цим і теж закликають до багатьох речей. Але у Незалежній Україні, у мене є вибір, і я відчуваю себе більш вільною та спроможною будувати своє майбутнє самостійно, без втручання влади та на основі власних міркувань. Я можу вільно висловлювати свою думку та черпати потрібну мені інформацію для розвитку своєї особистості з різних джерел, мене не засуджують за релігійні переконання та не лізуть у моє приватне життя.
2. - Я - мрійниця та ідеаліст, тому, звісно, бачу свою державу квітучою, націю - сильною, людей - щасливими! Впевнена, що невирішені питання та загадки нашого народу будуть оприлюдненні, і винні у смертях і сльозах нашого народу обов'язково будуть покарані. Люди будуть довіряти владі, а влада перестане красти та брехати. Я не можу чітко сказати, ким я себе бачу через 25 років, але точно знаю, що хочу бути необхідною для своєї країни. Але це не означає, що я піду у політику. Я хочу заробити мільйони (не буду лукавити), мати мережу кафе та декілька десятків ресторанів по всій Україні. Але від життя не можна тільки брати, треба і давати. Тому буду будувати притулки для тварин, забезпечу нормальне майбутнє дітям без батьків та достойну старість нашим бабусям та дідусям.
3. - Україна - це люди! Тому політикам бажаю мати совість і пам'ятати, що всі ми люди і під одним небом ходимо, і за скоєне прийдеться відповідати. Та й взагалі, люди будьте простіші та добріші, більш помірковані і освідченні. Менше заздріть та балакайте, більше дійте та досягаєте!


Аанастасія Сайракова, психолог у школі
1. - Оскільки немає з чим порівняти, маю на увазі як було до незалежності, то скажу одне: на даний момент я можу спокійно висловлювати свою думку, цікавитись різноманітною інформацією і фільтрувати її, носити дивний одяг, слухати музику різних стилів та культур і обирати для себе щось СВОЄ. Це ж класно, коли є можливість вибирати, йти своєю дорогою - тільки тоді почуваєшся насправді вільним.
2. - Бачу себе вільною громадянкою вільної держави. Хочеться насправді бути незалежними. Хочеться вірити, що з роками Україні це вдасться.
3. - Бажаю бути чистою, мудрою, усміхненою, багатою на здібних, розумних, добрих людей і тільки тоді ми зможемо досягнути нових звершень і висот.


Олександо Федоришен, історик:
1. - Народження в 1991-му – це своєрідна додаткова мотивація ще з шкільних часів та відчуття персональної відповідальності за все, що відбувається навколо.
2. - З весни 2014 року щодня у своєму протистоянні агресору ми доводимо світові право на власне існування. Ця давній історичний образ «Брами Європи» дозволяє прогнозувати, що наш світанок серед найтемнішої ночі ще попереду. У наступні 25 років Україна зобов’язана перетворитись у щонайменше потужного суб’єкта регіональної політики Балтійсько-Чорноморського регіону, маючи збалансовану економіку та унікальну культуру, яка вже зараз приваблює світ.
3. - Пам’ятати про те, що 24 серпня ми святкуватимемо річницю відновлення, але не проголошення незалежності України. У 1917–1921 рр. ми мали власну державу, але через власні чвари та зовнішній тиск ворога втратили її. Отож, тримаємо удар та зберігаємо спокій.
 

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

525

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

392

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

200

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

198

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

188

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...