Держпродспоживслужба: чим займатиметься і що перевірятиме нова структура

Держпродспоживслужба: чим займатиметься і що перевірятиме нова структура

Шість контролюючих відомств, а саме: управління ветеринарної медицини та захисту прав споживачів, фітосанітарна, насіннєва й інспекція з контролю за цінами, а також СЕС, утворили нову структуру. Тепер вони усі разом - Держпродспоживслужба. Головне управління цієї служби у Вінницькій області очолив Григорій Сидорук, який до цього керував обласним управлінням ветеринарної медицини.
Серед основних перевагою об'єднання служб Григорій Сидорук називає концентрацію послуг, що надаються уже Держпродспоживслужбою, адже більшість її управлінь тепер розташовані в одній будівлі - у м. Вінниці, вул.Максимовича,19. Не змінили місце "прописки" лише управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства (вул. Маліновського, 11) та управління фітосанітарної безпеки (вул.Келецька, 53/423).
- Це значно скорочує терміни надання послуг споживачам, оскільки відсутня можливість перекладання відповідальності за вирішення тих чи інших питань з одного відомства на інше. Також ми маємо можливість електронної передачі інформації щодо прийняття звернень, заяв, скарг тощо між структурними підрозділами, що прискорює їх розгляд, - пояснює Григорій Сидорук.
Крім того, у новій службі обіцяють оптимізацію кількості перевірок, що має поліпшити їх ефективність. Адже раніше з інспекцією на суб'єкт господарювання приїздили всі управління, але в різний час.
- Новостворена служба працює із червня. У зв'язку із введенням мораторію на перевірки планування як такого не було. Сьогодні вже маємо план на 3-4 квартали: перевірки, обстеження, дослідження. Сьогодні 75 підприємств області експортують продукцію у 155 країн. І ці 75 підприємств пишуть нам кожен квартал заяви, щоб ми їх перевірили, тому що їх споживачі можуть провести моніторинг. А ще за новим законодавством відповідальність за якість продукції несе виробник, а не контролюючий орган, як було раніше, - розповів Григорій Сидорук.
До речі, із восьмого серпня працівники Держпродспоживслужби наділені правом не лише перевіряти, а й карати гривнею.
- Із понеділка усі управління Держпродспоживслужби можуть виписувати і приписи, і постанови, і штрафувати, - каже Григорій Сидорук. - До цього санітарна служба не мала на це права.
Якщо ж ваші споживчі права порушені, керівник управління пропонує звертатися безпосередньо в адмінбудівлю на Максимовича,19 або ж телефонувати за номером 57-02-91.
 

Структура головного управління Держпродспоживслужби області і керівники управлінь:
- управління безпечності харчових продуктів і ветеринарії - начальник Володимир Павлущик,
- управління фітосанітарної безпеки - начальник Володимир Барановський,
- управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства - начальник Олександр Сорочан,
- управління захисту споживачів - начальник Валерій Сиченко,
- сектор контролю за регульованими цінами - завідувач Ігор Галицький.
У районах області Держпродспоживслужбу представляють відділ безпечності харчових продуктів і ветеринарії та відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.


Марина ГОРБАТЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

348

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

314

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

264

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

244

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

234

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...