Держпродспоживслужба: чим займатиметься і що перевірятиме нова структура

Держпродспоживслужба: чим займатиметься і що перевірятиме нова структура

Шість контролюючих відомств, а саме: управління ветеринарної медицини та захисту прав споживачів, фітосанітарна, насіннєва й інспекція з контролю за цінами, а також СЕС, утворили нову структуру. Тепер вони усі разом - Держпродспоживслужба. Головне управління цієї служби у Вінницькій області очолив Григорій Сидорук, який до цього керував обласним управлінням ветеринарної медицини.
Серед основних перевагою об'єднання служб Григорій Сидорук називає концентрацію послуг, що надаються уже Держпродспоживслужбою, адже більшість її управлінь тепер розташовані в одній будівлі - у м. Вінниці, вул.Максимовича,19. Не змінили місце "прописки" лише управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства (вул. Маліновського, 11) та управління фітосанітарної безпеки (вул.Келецька, 53/423).
- Це значно скорочує терміни надання послуг споживачам, оскільки відсутня можливість перекладання відповідальності за вирішення тих чи інших питань з одного відомства на інше. Також ми маємо можливість електронної передачі інформації щодо прийняття звернень, заяв, скарг тощо між структурними підрозділами, що прискорює їх розгляд, - пояснює Григорій Сидорук.
Крім того, у новій службі обіцяють оптимізацію кількості перевірок, що має поліпшити їх ефективність. Адже раніше з інспекцією на суб'єкт господарювання приїздили всі управління, але в різний час.
- Новостворена служба працює із червня. У зв'язку із введенням мораторію на перевірки планування як такого не було. Сьогодні вже маємо план на 3-4 квартали: перевірки, обстеження, дослідження. Сьогодні 75 підприємств області експортують продукцію у 155 країн. І ці 75 підприємств пишуть нам кожен квартал заяви, щоб ми їх перевірили, тому що їх споживачі можуть провести моніторинг. А ще за новим законодавством відповідальність за якість продукції несе виробник, а не контролюючий орган, як було раніше, - розповів Григорій Сидорук.
До речі, із восьмого серпня працівники Держпродспоживслужби наділені правом не лише перевіряти, а й карати гривнею.
- Із понеділка усі управління Держпродспоживслужби можуть виписувати і приписи, і постанови, і штрафувати, - каже Григорій Сидорук. - До цього санітарна служба не мала на це права.
Якщо ж ваші споживчі права порушені, керівник управління пропонує звертатися безпосередньо в адмінбудівлю на Максимовича,19 або ж телефонувати за номером 57-02-91.
 

Структура головного управління Держпродспоживслужби області і керівники управлінь:
- управління безпечності харчових продуктів і ветеринарії - начальник Володимир Павлущик,
- управління фітосанітарної безпеки - начальник Володимир Барановський,
- управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства - начальник Олександр Сорочан,
- управління захисту споживачів - начальник Валерій Сиченко,
- сектор контролю за регульованими цінами - завідувач Ігор Галицький.
У районах області Держпродспоживслужбу представляють відділ безпечності харчових продуктів і ветеринарії та відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.


Марина ГОРБАТЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

153

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

144

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

142

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

141

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

139

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...