Субсидій платять більше, вимоги - більш суворі

Протягом року в області майже вдвічі збільшилася кількість сімей, які скористалися житловими субсидіями. На допомогу від держави розраховують вже 284 тисячі сімей.
- У порівнянні із минулим роком сума нарахувань у 15 разів більша, - каже заступник директора Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Людмила Каратаєва.
Службовець вкотре наголосила на тому, що субсидія є безповоротною державною допомогою, ні житлом, ні іншим майном її отримувачі не ризикують. Але, зважаючи на зміни до порядку надання житлових субсидій - із 1 травня 2016 року є певні нові особливості призначення і нарахування субсидії, на які потрібно зважати, звертаючись по допомогу.
Особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.
Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають із батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Надано право громадянам не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної форми, у якому вказує причини неподання довідок і зазначає розмір таких доходів. Зазначені доходи враховуються до сукупного доходу.
- За роз'ясненнями щодо зміни порядку надання субсидій варто звертатися вже зараз, не чекаючи опалювального сезону, щоб уникнути черг, - каже начальник відділу адресних допомог Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадмінстрації Людмила Петришена.
За її словами, навіть якщо нині людині призначать "нульову" субсидії, у опалювальний період вона буде автоматично перерахована, звертатися повторно вже не буде потреби.
 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

493

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

359

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

177

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

170

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...