Субсидій платять більше, вимоги - більш суворі

Протягом року в області майже вдвічі збільшилася кількість сімей, які скористалися житловими субсидіями. На допомогу від держави розраховують вже 284 тисячі сімей.
- У порівнянні із минулим роком сума нарахувань у 15 разів більша, - каже заступник директора Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Людмила Каратаєва.
Службовець вкотре наголосила на тому, що субсидія є безповоротною державною допомогою, ні житлом, ні іншим майном її отримувачі не ризикують. Але, зважаючи на зміни до порядку надання житлових субсидій - із 1 травня 2016 року є певні нові особливості призначення і нарахування субсидії, на які потрібно зважати, звертаючись по допомогу.
Особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.
Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають із батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Надано право громадянам не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної форми, у якому вказує причини неподання довідок і зазначає розмір таких доходів. Зазначені доходи враховуються до сукупного доходу.
- За роз'ясненнями щодо зміни порядку надання субсидій варто звертатися вже зараз, не чекаючи опалювального сезону, щоб уникнути черг, - каже начальник відділу адресних допомог Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадмінстрації Людмила Петришена.
За її словами, навіть якщо нині людині призначать "нульову" субсидії, у опалювальний період вона буде автоматично перерахована, звертатися повторно вже не буде потреби.
 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

45

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

37

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...

37

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

36

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

34

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...