Вінниччині не вистачає вакцин для профілактики туберкульозу

Вінниччині не вистачає вакцин для профілактики туберкульозу

Основними вакцинами Вінницька область нині забезпечена. Єдина вакцина, нестача якої викликає серйозне занепокоєння - для профілактики туберкульозу, так звана БЦЖ.
- В області нині залишилось лише 650 доз цієї вакцини, і то вони закуповувались за місцеві кошти, - каже заступник директора Департаменту охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації Надія Марусяк. - Звісно ж, потреба області значно більша. Рахуйте самі: у області щорічно народжується 17 тис. дітей, а кожен новонароджений мав би отримати цю вакцинацію. До того ж, ми вже рік не вакцинували дітей від туберкульозу. Останнє надходження цієї вакцини, яка тоді забезпечила потреби області десь на 80%, була ще у 2014 році.
Обнадійливою новиною чиновник називає звістку від профільного міністерства про те, що потрібна вакцина закуплена.
- Вона закуплена ще у травні, однак вже третій місяць триває процес її реєстрації, - говорить Надія Марусяк. - за старим законодавством реєстрація препаратів, які ще не застосовувалися в Україні, має тривати 210 днів, не менше. Звісно ж, це просто нереальні строки, за умов такої гострої потреби у цій вакцині. І наскільки мені відомо, уряд нині на законодавчому рівні намагається зняти такі недоречні обмеження. Тепер ліки, які вже зареєстровані у Європі, США, Японії і інших країнах, будуть реєструвати протягом десяти робочих днів. І це дає надію, що до кінця серпня Вінниччина вакцини отримає.
Що стосується інших вакцин, то у червні область отримала чималу партію пентаксиму - це вакцина для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту.
- Готуємось вже найближчим часом приймати поставку АКДП - вакцини для профілактики кашлюка, дифтерії і правця із цільоклітинним кашлюковим компонентом, - каже медик. - Ці дві вакцини поки перекривають нестачу у області двох інших вакцин схожого напрямку дії - інфанрикса і ІПВ.
Окрема ситуація склалася із вакцинами проти такої страшної хвороби як поліоміеліт.
- Світова медицина нині відмовляється від тривалентної вакцини від поліеміеліту, і у нас, і в усьому світові вона повністю вилучена і утилізована. Поставки ж нової сучасної бівалентної вакцини очікуємо у вересні, - повідомила Надія Марусяк. - Але це не означає, що зараз область повністю беззахисна перед цією хворобою - ми маємо інактивовану вакцину для профілактики поліемієліту. Це фактично перші дві дози вакцинації, які повинні отримати діти і таким чином можна вважати, що зараз вони у нас достатньо захищені.
На жаль, нині у області зовсім немає протидифтерійної сироватки її застосовують, коли людина вже захворіла на цю хворобу.
- Втім, випадків такого захворювання поки не реєструється, - каже Надія Марусяк. - Не у останню чергу й тому, що ми достатньо уваги приділяємо профілактиці цього захворювання - зокрема, використоdуючи дифтерійно-правцевий анатоксин. Цих препаратів поки достатньо.
Якщо ж виникне гостра потреба у тій вакцині, якої у області немає, місцеві медики розраховують на допомогу колег із інших регіонів.
- Зовсім нещодавно у нас був екстрений випадок, пов'язаний із правцем, ми не були певні, що власних запасів нам вистачить, і республіканські фахівці із служби екстреної медицини нас виручили, за що ми їм дуже вдячні, - сказала Надія Марусяк.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

485

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

438

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

376

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

373

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

369

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...