Конфлікт Дорожнього контролю і патрульних:

Конфлікт Дорожнього контролю і патрульних:

Поїздки на польському авто із фіктивними номерами у газеті "Дорожній контроль Вінниця" назвали "журналістським розслідуванням"
Цілий детектив закрутився 10 серпня у Вінниці у районі Старого Міста. Близько першої дня там патрульні заблокували автомобіль "Хонда". Коли попросили у водія пред'явити документи, той відмовився і викликав на підмогу товаришів із "Дорожного контролю Вінниця". Коловерть, яка закрутилася, тривала аж до пізнього вечора - із намаганнями патрульних доправити авто на штафмайданчик і вимогами активістів приїхати на місце керівників патрульних. Купа народу (цивільних, поліцейських), машин і емоції, які вирували, звісно, привернули до себе увагу усіх, хто проходив чи проїздив повз місце подій.
Версія поліції - машина-"двійник"
У прес-службі патрульної поліції Вінниці пояснили, що зупинили "Хонду" після повідомлення, що у цього автомобіля можуть бути фальшиві номери. Кажуть, один із вінничан упізнав на "Хонді" номер авта свого товариша, котрий живе у Хмельницькій області і машина у нього зовсім інша. Тож вінничанин просигналізував у поліцію про такий дивний номерний збіг.
- Відділ розшуку і дізнання управління патрульної поліції у місті Вінниці зв'язався із справжнім власником автомобіля, що має ідентичні номерні знаки. Чоловік підтвердив, що його транспортний засіб дома, у гаражі. Патрульні викликали на місце події слідчо-оперативну групу, - повідомили у прес-службі патрульної поліції Вінниці. - Врешті з'ясували, що автомобіль на польській реєстрації і перебуває на території України незаконно. Також водій не мав полісу цивільно-правової відповідальності або зеленої картки. На місце події викликали ще митну службу, яка підтвердила, що водій не мав права керувати автомобілем Honda HR-V.
Патрульні виписали постанову за ч.6 ст.121 КУпАП - керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або із номерним знаком, що не належить цьому засобу.
Також у прес-службі патрульної поліції міста кажуть, що за останній місяць це вже другий випадок, коли активісти цієї громадської організації пересуваються на проблемних автомобілях - перед цим було Audi, що виявилося "двійником".
Але це не єдині "фантоми", які їздять Вінницею. За повідомленням прес-служби патрульної поліції міста, із початку роботи їх служби (із 22 лютого. - Авт.) інспектори виявили 24 автомобілі-двійники - які мали підроблені документи. Ще близько 20 зупинених автівок взагалі були без документів.
Версія "Дорожнього контролю" - "журналістське розслідування"
Представники "Дорожнього контролю Вінниця" ті події називають "журналістським розслідуванням". Увагу ж із боку патрульних пояснюють своєю громадською позицією.
Ясність у їх статус вносить Денис Климов, який був одним із учасників інциденту: каже, вони ніяка не громадська організація і не активісти.
- У нас є ТОВ "Дорожній контроль Вінниця" у нас є газета, ми - журналісти, - каже Денис Климов, який також значиться як журналіст.
За його словами, журналістів їхньої газети 24 чи 28 (по правді, такому штату вінницькі ЗМІ, які постійно присутні у інформаційному просторі, тільки можуть позаздрити. - Авт.).
Що ж стало приводом для того, що у ДКВ називають "журналістським розслідуванням"? Пояснення дивують.
- Начальник патрульної поліції Редван Усеінов певний час їздив на своєму службовому авто - із білими номерними знаками, не службовими, які знайшов в управлінні. Його зупиняли патрульні і відпускали. З такими знаками він їздив ще 3 чи 4 місяці тому, - розповів Дмитро Климов. - Тож ми хотіли з'ясувати, скільки часу і зусиль потрібно патрульним, аби виявити авто із подібними номерами.
- Ми вирішили перевірити, чи закон один для всіх, чи наша людина також не понесе покарання як керівник УПП, чи події будуть якось відрізнятись? - прокоментував на прохання "Міста" події Володимир Затайдух, який також значиться журналістом ВКВ.
А от Редван Усеінов назвав ці закиди наклепом.
По правді, таке "розслідування" здається чи то якоюсь запізнілою реакцією, чи то намаганням якось "вирулити" із ситуації. Хоча Денис Климов пояснює, що їм потрібний був час підготуватися і усе спланувати. На запитання "Міста", де можна буде ознайомитись із цим розслідуванням, обіцяє обов'язково його оприлюднити. Зрештою, саме ж розслідування і проводиться, аби потім ознайомити із ним глядачів чи читачів, і має відповідати певним вимогам і стандартам.
У ДКВ не заперечують, що номера на машині не відповідають, як звучить офіційно, транспортному засобу. Але де взяли ці номери і чиє авто - не пояснюють. Водночас Денис Климов запевняє, що штраф, виписаний патрульними і митниками, вони готові сплатити. За його словами, це 170 гривень - за номерні знаки і 8,5 тисячі - за порушення митних правил. Правда, спершу казав, що платитиме тільки у разі, якщо буде доведено факт керування автомобілем. Але потім сказав, що заплатять у будь-якому разі.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

663

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

396

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

244

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...

244

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

243

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...