317 тисячам переселенців зупинили пенсії

317 тисячам переселенців зупинили пенсії

Понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб, яким спочатку року були припинені всі виплати, за інформацією СБУ, не підтвердили факт свого проживання на підконтрольній Україні території.
Про це повідомила прес-служба Мінсоцполітики із посиланням на керівника відомства Андрія Реву.
"Після додаткової перевірки 317 тисячам пенсіонерів взагалі не відновили виплати, оскільки вони не є внутрішньо переміщеними особами", - цитує Реву прес-служба.
- За даними Пенсійного фонду, після того, як були зупинені пенсійні виплати, із 460 800 внутрішньо переміщених осіб виплати відновлено 143 тисячам, іншим - відмовлено. Очевидно, пенсії виплачувалися на їхні імена, а хто їх насправді отримував, сказати сьогодні неможливо, - сказав Андрій Рева.
Повідомлення проілюстровано оголошенням із Донецька про допомогу у оформленні української пенсії дистанційно і продовженні довідки переселенця.
"Це фото зроблено у окупованому Донецьку. Власне, аби запобігти таким шахрайським методам, і була прийнята урядом 8 червня 2016 року постанова №637 стосовно захисту прав переселенців, що встановлює контроль за рухом державних коштів, тобто кому і у який спосіб вони виплачуються.
Світлина ще раз демонструє: якщо людина не виїжджає за межі окупованої території, значить, це робить посередник", - зазначає прес-служба МСП.
- Водночас, починаючи із 2014 року, тільки на виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам державою витрачено 28 мільярдів гривень. І кому йшли кошти цих 317 тисяч громадян, на сьогодні невідомо, - зазначив міністр Рева.
Як відомо, раніше віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявляв, що у цей час особа може отримувати соціальну допомогу від України, у тому числі пенсію, тільки якщо постійно проживає на території, підконтрольній українській владі.
За підсумками перевірки у 2015 році СБУ на початку 2016 року передало Мінсоцполітики інформацію про 460 тисяч осіб, які зареєстровані як тимчасові переселенці, але не проживають на підконтрольних українській владі територіях.
Виплати цим громадянам було призупинено до моменту підтвердження факту їх проживання на підконтрольній території.
Станом на 16 травня підтвердили своє місце проживання 80 тисяч переселенців із зазначених 460 тисяч осіб, після чого їм було відновлено виплати.
 

"Місто" запитало у читачів: "Чи повинні люди на окупованій території отримувати від держави пенсії і соціальні виплати?"

Олександр Григорук, підприємець:
- Якщо людина заробила ці гроші, то їх повинні їй надати. Не має значення як і де вона живе.

Марина Матвійчук, бухгалтер-економіст:
- Це схоже на намагання економити на тому, на чому економити не потрібно. Інша справа, що треба ретельно перевіряти, кому платимо.

Віктор Хомляков, монтажник:
- Їм там усім не те що пенсії, взагілі відгородити їх усіх треба, і нічого не давати. Поки "прозріння" не прийде.

Антоніна Тисецька, домогосподарка:
- Тим, хто за Україну - тим платити, іншим нехай Путін із Росії гуманітарну допомогу висилає.

Яків Кравцов, підприємець:
- Якщо не хочемо налаштувати тих людей проти України, то має бути все по справедливості. Але кому воно треба - шукати ту справедливість. Зроблять, як простіше.

КОМЕНТАРІ

Міністр соціальної політики України Андрій Рева:
- Все, що людина одержує на непідконтрольної території, пенсіями не рахується... Хто їх платить, на підставі якого закону, як? Тому все, що вони там отримують, ми пенсіями не можемо вважати.
 

Голова Всеукраїнської організації у справах вимушених переселенців Оксана Ермішина:
- Але насправді ми маємо ситуацію, коли люди не отримують ні виплати, ні пенсії, тому що їх присутність тут, вона не є підтвердженою і невідомо, коли у інспектора буде час для того, щоб прийти і підтвердити. Бо їх не вистачає...
 

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко:
- Всіх цих літніх людей турбує перевірка пенсійного реєстру, що відбувається зараз. Говорю, що уряд має привести реєстр у відповідність до реалій, бо там дійсно є й померлі люди, і неіснуючі прізвища, і зловживання, і помилки.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

309

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

240

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

218

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

211

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

208

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...