Мораторій, барельєф, підземний перехід...

Мораторій, барельєф, підземний перехід...

Серед петицій, які на сайті Вінницької міськради останнім часом зібрала найбільшу кількість голосів виділяється одразу кілька.
Аж 356, що на шість голосів більше, ніж необхідно для розгляду, зібрала петиція вінничанина Миколи Кравченка із вимогою прибрати із вулиці Соборної барельєф Юзефа Пілсудського.
Автор петицій пояснює свою вимогу тим, що Пілсудський - "автор наказу про пацифікацію, репресивних дій із боку польської влади із застосуванням поліції і армії проти українського цивільного населення Галичини. Пацифікація супроводжувалась масовими арештами, побиттям і вбивствами людей, закриттям і руйнуванням українських установ у Галичині, репресіями українських політичних діячів.
Вшанування пам'яті людини, відповідальної за злочини проти Українського Народу є паплюженням пам'яті загиблих і постраждалих внаслідок репресивних дій".
Нагадаємо, що барельєф Пілсудському розміщено на фасаді будинку №67 по вулиці Соборній. Минулого року у Вінниці відзначали 95-річницю підписання польсько-українського союзу із покладанням квітів саме до цієї меморіальної дошки.
Петиція прийнята до розгляду міськрадою.
Триста тридцять один голос вже зібрала петиція про створення підземного переходу перед перехрестям залізничного вокзалу. Автор звернення Богдан Вовчук вважає, що це необхідно для розвантаження руху перед перехрестям залізничного вокзалу по проспекту Коцюбинського.
"Якщо дозволяють норми будівництва, пропоную спорудити підземний перехід. Це дозволить забезпечити водіям безперешкодне пересування на під'їзді до перехрестя, а пішоходам - безпеку руху", - читаємо у тексті петиції.
Ще одне звернення, яке активно підтримують вінничани - "Мораторій на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги". Вінничанин Дмитро Железняк пише: "Враховуючи те, що 7 липня 2016 р. депутатами Київської міської ради шляхом голосування було затверджено мораторій на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Зважаючи на середньостатистичний дохід жителів столиці і середньостатистичний дохід вінничан. Вінницькій міській раді пропонується перейняти прогресивний досвід депутатів Київської міської ради і внести у порядок денний сесії міської ради питання щодо введеня ідентичного мораторію на території міста Вінниці".
Останні дві петиції, станом на 25 липня, міськрада до розгляду ще не приймала.
 

Подай петицію!

Триває збір підписів на десять петицій до міської ради.
Найпопулярніші:
- "Створення підземного переходу перед перехрестям ж/д вокзалу" - 94,6% голосів;
- "Мораторій на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги" - 76,3% голосів;
- "Введення пільговикам платного проїзду у години пік із 7.00 до 9.00, із 13.00 до 14.00 і із 17.00 до 19.00" - 28,6% голосів;
- "Надання інформації про вільні земельні ділянки під забудову і садівництво" - 21,1% голосів;
- "Присвоїти аеропорту "Гавришівка" ім'я великого винахідника Олександра Можайського" - 17,7% голосів.
Відповідь надано на 186 петицій.
Найпопулярніші:
- "Заборонити обгороджувати Центральний парк великим парканом за 2,2 мільйона гривень" - відповідь від 3 червня;
- "Батьки і учні проти об'єднання 5 і 31 шкіл" - відповідь від 3 червня;
- "Заборонити вбивати безпритульних тварин!" - відповідь від 25 лютого;
- "Про заборону перенесення протитуберкульозного диспансера" - відповідь від 1 червня;
- "Зменшення тарифу на проїзд у громадському транспорті!" - відповідь від 22 липня.
Нагадаємо, що подати петицію можна на сайті міськради www.vmr.gov.ua у розділі "електронні петиції".
Відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" вінничани можуть звернутися до влади ще й у такий спосіб:
- надіслати письмове звернення на адресу: 21100 м. Вінниця, вул.Соборна, 59;
- надати звернення до відділу звернень апарату міської ради і її виконкому особисто або через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства за адресою: Вінниця, вул.Соборна, 59 (понеділок - четвер із 9.00 до 18.15, п'ятниця - із 9.00 до 17.00, обідня перерва - із 13.00 до 14.00);
- викласти звернення усно на особистому прийомі у керівництва міськради і керівників виконавчих органів відповідно до графіку прийому (графік прийому на сайті Вінницької міськради у розділі "Петиції і звернення громадян).
У цьому ж розділі можна звернутись електронною поштою до мера, його заступників і директорів департаментів.
Уся інформація подана станом на 20 березня 2016 року.

Ціни на проїзд обгрунтовані, каже влада

На сайті міськради традиційно багато петицій, які стосуються кращої організації транспортного сполучення у місті. Щоправда, тепер є й петиція, яка стосується й дещо іншого аспекту - вартості проїзду.
Зокрема, 2 липня вінничанин Богдан Пеструшко розмістив таку петицію:
"Прошу знизити або повернути попередню вартість на проїзд у громадському транспорті у зв"язку із її підвищенням. Чому було підвищено ціну на проїзд так і не зрозуміло. 3 гривні у трамваї це вже занадто! Якщо людині потрібно проїхати 1-2 зупинки то чому вона має платити за це такі кошти? Щодня люди їдуть на роботу це 3 грн+3 грн. додому у сумі 6 грн*30=180 грн! І це тільки на роботу і назад, а ще щоразу потрібно до магазину чи на вокзал за квитками! Досить того що газ, світло і вода подорожали втричі то тепер ще й проїзд!"
Ця петиція зібрала 469 голосів на свою підтримку і 22 липня із міськвиконкому надійшла відповідь.
"Попередній тариф у муніципальному транспорті був введений у дію із серпня 2014 р. У 2014 р. по 2016 р. значно зросли витрати на електроенергію, технічне обслуговування і ремонт транспортних засобів, а також витрати на оплату праці.
Через важкий фінансовий стан і збільшення випуску на лінію автобусів, а також різкого підвищення цін на ПММ, відсутність фінансування субвенції за пільгові перевезення окремих категорій громадян за фактично виконані обсяги пасажироперевезень, до виконавчого комітету міської ради у січні 2016 року звернулась КП "Вінницька транспортна компанія" щодо перегляду вартості проїзду у електротранспорті і муніципальному автотранспорті.
Водночас повідомляємо, що планово - нормативна собівартість тарифу по електротранспорту складає 3,50 грн. і по автотранспорту 4,84 грн.
З метою забезпечення стабільної роботи і покращення фінансового стану підприємства, рішенням від 16.06.2016 р. №1414 встановлено тариф на перевезення пасажирів автобусами у звичайному режимі руху - 3,50 грн., на електротранспорт - 3 грн. і вартість місячних проїзних квитків на один вид транспорту - 220 грн., на два види транспорту - 240 грн., на три види транспорту - 390 грн.
При постійному користуванні муніципальним транспортом вартість разової поїздки становить відповідно до місячного проїзного квитка 1,85 грн."

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

490

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

357

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

188

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

176

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

170

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...